آکاایران: شکلات انار

زمان آماده سازی
۶۰ دقیقه
درجه دشواری
آسان
مناسب برای
۸ نفر
۲۰۰ گرم
شکلات تخته ای
۲ عدد
انار
شکلات انار

آکاایران: شکلات انار

شکلات انار

اموزش دسر شکلات انار

کاکائو و یا شکلات داراى مواد چربى و پر کالرى است و اگر آن را بعد از غذا بخورند مخصوصا اگر غذاها سنگین و پرچربى باشند دستگاه هاضمه را به زحمت مى اندازد. صد گرم شکلات داراى پانصد کالرى حرارت است . شکلات به علت چربى زیادى که دارد هضم آن مشکل است و چون قابض است تولید یبوست مى کند. کسانى که ورم مفاصل و رماتیسم دارند و یا از نظر کلیه ها و کبد علیل هستند نباید آن را بخورند. دانه کاکائو داراى پنجاه درصد چربى است. شکلات سرشار از کلسیم  است. هم چنین داراى ویتامین D مى باشد که این ویتامین براى تهیه کلسیم استخوانها نقش مهمى به عهده دارند. بنابراین شکلات غذایى است که ضد سستى استخوانها مى باشد و مى توان به بچه ها داد به شرطى که از مقدار معینى تجاوز نکند. کاکائو داراى دو درصد – نئوبرومین –  و – کافئین –  است که مصرف آن براى تقویت اعصاب کسانى که کارهاى فکرى مى کنند مفید است و در عین حال داراى اوکسالات دوکلسیم است که این ماده ، شکلات را براى کسانى که نقرس دارند یا چاق هستند و یا امراض کبدى و یا رماتیسم دارند زیانبخش کرده است . یکی از اثرات ثابت شده شکلات احساس نشاط و رفع خستگی است.

انارمیزان قندش به حدی است که باعث منع مصرف بیماران دیابتی نمی شود و سبب پایین آمدن کلسترول بد خون یعنی LDL می شود. دفع مضرات دخانیات، تقویت معده، از بین برنده غم و اندوه و افزایش هوش آدمی از جمله  خواص خارق العاده انار هستند. انار معتدل، مقوی، ملین، ادار آور و ضد تشنگی است، اگر بعد از غذا انار شیرین خورده شود رنگ چهره زیبا و غذا آسان هضم می شود. کسانی که لاغر هستند خوردن انار برای آنها مفید است البته نوع شیرین آن. انار شیرین برای کسانی که یرقان دارند مفید است، یک ساعت قبل یا بعد از غذا میل شود. انار شیرین سرفه را تسکین می دهد و صدا را باز می کند.

ذائقه :

کاکائو گرم و خشک است و انار دارای طبعی سرد میباشد.

  1. شکلات رو به تکه های کوچکتر تقسیم کنید سپس میتوانید آن را به دو روش آب کنید. روش اول آن را در ظرفی بریزید و به مدت ۲ دقیقه در ماکروفر بگذارید تا آب شود. یا اینکه آن را به روش بن ماری (حرارت غیر مستقیم ) آب کنید.
  2. دو سوم انار را درون کاکائوی آب شده بریزید و مخلوط کنید.
  3. در کف سینی خود کاغذ روغنی پهن کنید سپس مخلوط را در کف سینی پهن کنید سپس مابقی انار ها را روی کاکائو ریخته و با دست فشار دهید تا مقداری از آن در کاکائو فرو رود.
  4. آن را در یخچال بگذارید تا خودش را خوب بگیرد.

منبع :

شکلات انار
4.5 (90%) 49 رای