آکاایران: طرز تهیه ژله رنگین کمان ؛ آشپزی ایرانی 1120

در این بخش از آشپزی ایرانی آموزش طرز تهیه ژله رنگین کمان فراهم شده است؛ همراه با آکا ایران در بخش آشپزی ایرانی برای تهیه ژله رنگین کمان

آشپزی ایرانی - مجله اینترنتی آتایران:
,آشپزی،ژله رنگین کمان،طرز تهیه ژله رنگین کمان،ژله،آشپزی ایرانی،آشپزی ایرانی در آکا ایران،مجله اینترنتی،آکا ایران،مجله،آتا،آکا ایران

آکاایران: طرز تهیه ژله رنگین کمان ؛ آشپزی ایرانی 1120


دستورالعمل ژله رنگین کمان در آشپزی ایرانی


مواد لازم:

پودر ژله در رنگ های متفاوت و دلخواه

خامه صبحانه

طرز تهیه :

برای هر بسته ژله ما نیاز به 1 لیوان آب جوش و نصف لیوان آب سرد و 2 قاشق غذاخوری خامه داریم(میتونیم به جای خامه از بستنی یا شبر سرد هم استفاده کنیم.این ژله کلا 2 مرحله داره که باید تکرار بشه. این ژله رو میتونید تو هر قالبی که دوست داشتین درست کنین.

مرحله اول:

از بسته ی اول شروع میکنیم من تو اینجا اول شاتوت رو استفاده کردم شما میتونید هر رنگ و طعمیرو دوست دارید استفاده کنید.

پودر ژله را با یک لیوان آب جوش مخلوط میکنیم و خوب هم میزنیم تا ژله حل بشه سپس نصف لیوان آب سرد به اون اضافه میکنیم.تقریبا اندازه دو سومشو داخل ظرف میریزیم و داخل یخچال میزاریم تا خودشو بگیره.

مرحله دوم:

سپس بقیه ژلمون که موندرو با خامه مخلوط کرده (باید ژله کاملا خنک شده باشه )و وقتی ژله ای که داخل یخچال هست بسته شد به آرامی (با قاشق) مخلوط ژله و خامه را روی آن میریزیم و دوباره داخل یخچال میزاریم تا این لایه از ژلمون هم بسته بشه. باید حواستون باشه ژله زیری زیاد بسته نشه یعنی نذارین ژله یه روز بمونه بعد لایه ی بعدی رو بریزین اینطوری لایه ها از هم جدا میشن.

به همین ترتیب این دو مرحله رو تکرار میکنیم ترتیبشم اینطوری میشه ژله + ژله با خامه + ژله + ژله با خامه +…

نکته بیرون آوردن ژله از قالب

برای بیرون آوردن از قالب هم دورشو با چاقو از قالب جدا میکنیم و خیلی کم داخل ظرف آبجوش میکنیم بعد داخل ظرفی که میخوایم برش میگردونیم.
منبع :

طرز تهیه ژله رنگین کمان ؛ آشپزی ایرانی 1120
4.5 (90%) 49 رای