آکاایران: طرز تهیه پارته سیب و پودینگ

در این بخش از آشپزی ایرانی آموزش طرز تهیه پارته سیب و پودینگ فراهم شده است؛ همراه با آکا ایران در بخش آشپزی ایرانی برای طرز تهیه پارته سیب و پودینگ
آشپزی ایرانی - مجله اینترنتی آتایران:
,آشپزی،آشپزی ایرانی،آشپزی ایرانی در آکا ایران،آشپزی ایرانی در آکا ایران،پارته سیب و پودینگ،طرز تهیه پارته سیب و پودینگ،طرز تهیه پارته سیب و پودینگ در آکا ایران،پودینگ،آکا ایران،مجله،مجله اینترنتی،آتا،آکا ایران

آکاایران: طرز تهیه پارته سیب و پودینگدستور العمل پارته سیب و پودینگ در آشپزی ایرانی


مواد لازم
1 پیمانه آب
1 پیمانه شیره افرا (میپل سیروپ) یا عسل
4 عدد سیب کوچک
2 /1 ق چ دارچین
کمی شکر قهوه ای
شکلات رنده شده

مواد لازم برای پودینگ وانیلی
3 /1 پیمانه شکر
3 ق س نشاسته ذرت
4 /1 ق چ نمک
 2 پیمانه شیر
1 ق س کره بی نمک، به قطعات کوچک خرد شده
1 ق چ وانیل

دستور تهیه:

1 سیب ها را پوست کنده و هسته های آنها را خارج کرده و خردشان کنید.در یک تابه متوسط آب و شیره افرا را بریزید و حرارت دهید تا جوش آید. سیب ها و دارچین راهم بیفزایید. فرآیند پخت را ادامه دهید تا سیب ها نرم شوند.

2  تا سیب ها می پزند، پودینگ را آماده کنید.در یک تابه متوسط روی حرارت متوسط، شیر را حرارت دهید تا از کناره های آن حباب ظاهر شود. در یک کاسه شکر، نشاسته ذرت و نمک را مخلوط کنید. زمانی که سیب ها نرم شدند، آنها را با یک ملاقه سوراخ دار از شیره درآورید و در یخچال قرار دهید تا کاملا سرد شوند.مخلوط پودری را کم کم به شیر بیفزایید و هم بزنید تا بدون گلوله در شیر داغ حل شوند. روی حرارت هم زدن را ادامه دهید تا به غلظت برسد و به قاشق بچسبد. نیازی نیست که پودینگ روی حرارت زیاد بماند و بجوشد.
3 مخلوط غلیظ شده را از روی حرارت بردارید و وانیل را به همراه کره اضافه کنید و هم بزنید. کمی صبر کنید تا پودینگ به دمای محیط برسد بعد در ظرف های یک نفره مورد نظر بریزید. یک ساعت یا بیشتر در یخچال بگذارید تا پودینگ شکل بگیرد.
4 زمانی که پودینگ ها شکل گرفتند و سفت شدند، آنها را از یخچال خارج کرده و روی آن ها مقداری از سیب های سرد شده را بریزید و سپس روی سیب ها شکر قهوه ای و شکلات رنده شده بپاشید. این دسر را بلافاصله سرو کنید.

منبع :

طرز تهیه پارته سیب و پودینگ
4.5 (90%) 49 رای