ژله دریا و ساحل - آکامواد لازم ژله دریا و ساحل :ژله آبی رنگ

2 تا3 بسته

100 گرم / 60 کالری

ماست یا شیر

1 لیوان

نامشخص

پاستیل در اشکال مختلف ماهی کوسه

مقداری

100 گرم / 253 کالری

شکلات سنگی

مقداری

100 گرم / 500 کالری

شکلات صدفی شکل

مقداری

100 گرم / 500 کالری

پاستیل نواری

مقداری

100 گرم / 253 کالری

چتر کوچک مخصوص تزیین

2 عدد

نامشخص

بیسکوییت شیری

1 بسته

100 گرم / 330 کالریطرز تهیه ژله دریا و ساحل :


*. در این مرحله باید بدانید که مقدار ژله بستگی به نوع ظرف و گنجایش آن دارد، ابتدا یک بسته ژله را به این روش آماده ی کنید: ژله را در یک لیوان سرخالی آب جوش خوب حل نموده و پس از اینکه مقداری از حرارت آن کاسته شد 1 لیوان ماست یا شیر یا خامه به آن افزوده و در ظرف مورد نظر ریخته و در یخچال گذاشته تا ببندد.


*. وقتی که ژله هنوزکاملا بسه نشده است جای ماهی ها را در آن مشخص کرده و ماهی ها را روی آن قرار داده و با فشار دست محکم می کنیم.ژله آبی دیگری را مانند دستور روی آن ولی با مقدار کمتری آب تهیه کرده و وقتی سرد شد آرام آرام رویژله قبلی ریخته و مراقب باشید که ماهی ها از جای خود حرکت نکنند، سپس در یخچال گذشته تا کاملا ببندد.


*. بیسکوییت را پودر کرده و در یک قسمت روی ژله ریخته تا فرم ساحل را بدهد و با شکلات سنگی مرز بین ساحل و دریا را مشخص نموده، شکلات های صدفی شکل را نیز به سلیقه خود کنار ساحل گذاشته ، از پاستیل نواری و چتر کمک گرفته و صندلی ساحلی را با آن درست می کنیم.

 


نکات :


*. باید توجه داشت اگر از ظرف سفید استفاده می شود نیازی به مرحله 1 نمی باشد.

*. در واقع این مرحله به خاطر مشخص نمودن رنگ آبی و ماهی ها درون آب می باشد.

*. در صورتیکه نیازی به درست کردن مرحله 1 نمی باشد همان کار رابا ژله آبی ساده انجام دهید.

*. تزیین این ژله کاملا به سلیقه خودتان مربوط می شود.

 


خواص ماست :


*. کلسیم موجود در ماست نیز ضمن باند شدن با ترکیبات صفراوی، رشد سلول های طولی روده را کم می کند. طی برخی مطالعات دیده شده افرادی که روزانه بیش از 1200 میلی گرم کلسیم مصرف می کنند، 75 درصد احتمال ابتلای کمتری به سرطان روده داشته اند.

 


اختصاصی آکاایران

 شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تزئین ژله به صورت دریا

تبلیغات