بستنی,بستنی خانگی,طرز تهیه بستنی خانگی

کوکی بستنی های شکلاتی سورپرایزی فوق العاده برای تابستان

مواد لازم برای بستنی شکلات چیپسی
شیر 2 فنجان معادل 480 میلی لیتر
شکر یک سوم فنجان معادل 67 گرم
سیروپ طلایی 2 ق غ
نشاسته تاپیوکا 2 ق غ
نمک یک چهارم ق چ
خامه 1 فنجان معادل 240 میلی لیتر
وانیل نصف ق چ
شکلات چیپسی یا شکلات خرد شده نصف فنجان معادل 100 گرم
روغن گیاهی یا روغن نارگیل 1 ق غ
 
طرز تهیه : در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کوکی بستنی های شکلاتی سورپرایزی فوق العاده برای تابستان آشنا میکنیم . نصف فنجان شیر را با شکر ، سیروپ ، تاپیکا و نمک مخلوط کرده هم بزنید یکدست شود سپس باقیمانده شیر و خامه را اضافه کرده روی حرارت متوسط به بالا هم بزنید تا از اطراف شروع به ریز جوش زدن کند حدود 3 دقیقه به هم زدن روی حرارت ادامه دهید تا غلیظ شود . اجازه ندهید کاملا جوش بزند. مخلوط را به کاسه ای فلزی منتقل کرده و روی کاسه ای بزرگ از آب و یخ بگذارید و هر از گاهی هم بزنید تا سرد شود . وانیل را اضافه کنید و رویش را بپوشانید و 2 ساعت در یخچال بگذارید کاملا خنک شود سپس نیم ساعت در فریزر بگذارید سرد که شد در بستنی ساز ریخته و مطابق دستروش عمل کنید . در این حین شکلات را با روغن در مایکروفر یا روی حرارت بخار آب ذوب کنید و سپس کناری بگذارید از حرارت بیوفتد . حین کار کردن بستنی ساز در یک دقیقه ی آخر شکلات را اضافه کنید سپس بستنی را به ظرفی در دار حداقل 4 ساعت در یخچال بگذارید ببندد.
مواد لازم برای خمیر کوکی
کره نصف فنجان معادل 113 گرم
شکر قهوه ای روشن یک سوم فنجان معادل 67 گرم
شکر یک چهارم فنجان معادل 50 گرم
شیر 2 ق غ
عصاره وانیل نصف ق چ
نمک نصف ق چ
آرد 1 و یک چهارم فنجان معادل 165 گرم
مینی شکلات چیپسی 1 فنجان معادل 200 گرم
 

کره و شکر و شکر قهوه ای را روی حرارت هم بزنید تا شکر حل شود . سپس از روی حرارت برداشته شیر ، وانیل و نمک را اضافه کرده مخلوط نمایید .

آرد را اضافه کرده هم بزنید یکدست شود سپس کناری بگذارید کاملا که خنک شد شکلات چیپسی ها را اضافه کنید .

دو سینی 20 سانتی را با کاغذ روغنی پوشانده و چرب کنید و خمیر را در سینی باز کرده صاف کنید و رویش را پوشانده حداقل یک ساعت در فریزر بگذارید خنک و سفت شود .

یک لایه بستنی روی یک لایه از کوکی کشیده صاف کنید و لایه ی بعدی را رویش قرار داده با کمی فشار محکم کنیدو رویش را پوشنده 6 ساعت تا یک شب در فریزر بگذارید کاملا سفت شود . سپس به 46 قسمت مساوی برش بزنید . برای این که چاقو راحت تر کار کند میتوانید در آب داغ بزنید و سپس بستنی ها را برش دهید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

کوکی بستنی های شکلاتی سورپرایزی فوق العاده برای تابستان
4.5 (90%) 49 رای