.

مطالب بیشتر

ژله میوهطرز تهیه ژله میوه

1394/10/20

 ژله میوه یکی از خوشمزه ترین نوع ژله است که طعم بی نظیری دارد، در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن ژله میوه را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

ژله میوه ای,ژله میوه,ژله میوه ای دو رنگ

ژله میوه ای,ژله میوه,ژله میوه ای دو رنگ,ژله میوه با بستنی,ژله میوه ای چند رنگ,ژله میوه ایی,ژله میوه رنگارنگ,ژله میوه دار,ژله میوه مخلوط,آموزش ژله میوه

ژله میوه مخلوط

 

مواد لازم ژله میوه :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ژله

3 بسته

100 گرم / 60 کالری

خامه

400 گرم

100 گرم / 350 کالری

گلابی

0.5 فنجان

100 گرم / 55 کالری

سیب

0.5 فنجان

100 گرم / 55 کالری

هلو

0.5 فنجان

100 گرم / 33 کالری

آناناس کنسرو شیرین

0.5 فنجان

100 گرم / 45 کالری

ژلاتین

200 گرم

100 گرم / 338 کالری

خاک قند

5 قاشق سوپخوری

100 گرم / 400 کالری

وانیل

0.5 قاشق مرباخوری

100 گرم / 330 کالری

 

طرز تهیه ژله میوه :

 

*. برای تهیه این ژله به دو قالب کوچک و بزرگی که داخل هم بیفتد و اطراف قالب کوچکتر 2 تا 3 سانتی متر با قالب بزرگتر فاصله داشته باشد احتیاج داریم . ژله را در 3 پیمانه آب جوش حل می کنیم و 3 پیمانه آب سرد به آن مخلوط کرده و مایه را در قالب بزرگتر می ریزیم قالب کوچکتر را در داخل ان قرار می دهیم.

 

*. داخل قالب کوچک تر را با وزنه یا یخ پر می کنیم بنحوی که قالب بهیچوجه بالا نایستد و قالب را در یخچال می گذاریم تا ژله کاملا بسته شود بعد ژلاتین را در کمی آب جوش حل می کنیم و با خامه و خاکه قند مخلوط می نمائیم و میوه های آماده شده را در آن می ریزیم وقتی ژله کاملا بسته شد از یخچال خارج می کنیم.

 

*. وزنه ها را از داخل قالب بیرون می اوریم و قالب کوچکتر را با آب نیم گرم پر می کنیم و بلافاصله قالب را از ژله جدا کرده خارج می نمائیم با این عمل قالب ژله ای داریم که میان آن خالی است و مخلوط خامه و خاک قند و ژلاتین و میوه های خرد شده را داخل آن می ریزیم.

 

*. پر می کنیم دوباره در یخچال می گذاریم تا خامه نیز کاملا بسته شود بعد قالب را یک لحظه در آب نیم گرم قرار می دهیم و طرف مناسبی را روی دهانه قالب قرار داده و ژله را در آن برمی گردانیم و اطراف ژله را با انواع کمپوت و خامه فرم گرفته در قبف زینت می دهیم.

 

خواص هلو :

 

*. برگ هلو و جعفری را با روغن زیتون مخلوط کرده و روی سوختگی و محل ضرب دیدگی بگذارید.بهترین ماسک زیبایی را می توانید از هلو تهیه کنید برای طراوت و جوان کردن پوست هلو را پوست کنده وله کنید و روی پوست قرار داده و بگذارید مدت 20دقیقه بماند و پس از آن صورت را با اب معدنی بشوئید.

 

 

اختصاصی آکاایراننظرات
نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیاولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

مطالب مرتبط