loading...

 


طرز تهیه بورانیمواد لازم بورانی کنگر :کنگر پاک شده

نیم کیلوگرم

100 گرم / 18 کالری

ماست

5/2 پیمانه

100 گرم / 55 کالری

سیر

یک بوته

100 گرم / 120 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

آب

نصف پیمانه

100 گرم / 0 کالریطرز تهیه بورانی کنگر :


*. ابتدا کنگرها را شسته و به صورت نوارهای درشت به طول 5 سانتی متر یا 2 بند انگشت خرد کنید.حبه های سیر را با پوست از هم جدا کرده و در ظرفی حاوی آب سرد بریزید و بگذارید چند ساعتی خیس بخورد؛ به این ترتیب پوست آنها به راحتی جدا می شود. پس از این مدت پوست آنها را کنده و به صورت ریز رنده کنید.


*. در یک تابه گود مقداری روغن بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا داغ شود؛ سپس کنگرهای خردشده را به آن اضافه کنید و داخل روغن تفت دهید. پس از اینکه کنگرها سرخ شد سیرهای رنده شده را همراه نمک و فلفل به آن اضافه کنید و به تفت دادن ادامه دهید. برای سرخ شدن سیر حدود 3 تا 5 دقیقه زمان کافی است.


*. در مرحله بعد آب را در تابه بریزید و در آن را بگذارید و اجازه بدهید تا کنگرها روی حرارت کم بپزند. سپس در تابه را بردارید تا آب اضافی باقیمانده بخار شود. حالا ماست را اضافه کرده و بگذارید بر اثر حرارت به اصطلاح یک قل بزند. پس از آن بلافاصله اجاق را خاموش کنید و وقتی که برانی کمی سرد شد آن را سرو کنید.

 


خواص کنگر :


*. کنگر در درمان یرقان، نارسایی کبد و کم خونی مؤثر بوده و از کبد در برابر سموم شیمیایی محافظت می کند.محققان معتقدند وجود ماده ای به نام سینارین در عصاره برگ کنگر، باعث کاهش کلسترول و تری گلیسیرید خون می شود. در ضمن همین ماده به همراه ماده دیگری به نام اسید کافئیک موجود در کنگر، کبد را در برابر عفونت حفظ می کنند.

 


اختصاصی آکاایران

 شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

طرز تهیه غذای کنگر

تبلیغات