حلوای هویج

1 2 3 4 5 6 7
1 2 3 4 5 6 7

حلوای هویج - آکا

 

شاید وقتی اسم حلوا را می شنوید، ناخداگاه به یاد حلوای سنتی بیافتند، خیلی ها شاید حلوای هویج را نشنیده باشند و یا نخورده باشند، ولی با یک بار خوردن آن مشتری دائمی این حلوای خوشمزه شوند. در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن حلوای هویج را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

حلوای هویج,آموزش حلوای هویج,طرز تهیه حلوای هویج

روش تهیه حلوای هویج

 

مواد لازم حلوای هویج :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آرد

1پپمانه

100 گرم / 360 کالری

روغن

به میزان لازم

100 گرم / 900 کالری

شکر

2-3 پیمانه

100 گرم / 400 کالری

هویج

حدود 3 کیلو

100 گرم / 30 کالری

زعفران حل شده در آب

1استکان

100 گرم / 310 کالری

گلاب

3 قاشق غذاخوری

نامشخص

خلال پسته

مقداری

100 گرم / 680 کالری

نارگیل

مقداری

100 گرم / 156 کالری

 

 

طرز تهیه حلوای هویج :

 

*. هویج رابه قطعه های کوچکتر خرد کرده بامقداری آب روی حرارت متوسط میگذاریم تا بپزد. سپس شکر را هم به آن اضافه میکنیم تا کاملا جذب هویج شود. بعد از خنک شدن هویج پخته شده را که هنوز حدود 1 لیوان آب دارد را با مخلوط کن خوب میزنیم تا کاملا له شده و به شکل پوره درآید.

 

*. آرد راروی حرارت ملایم خوب تفت میدهیم تا بو بگیرد و رنگش تیره شود. سپس آنقدری روغن مایع به آن اضافه میکنیم تا خمیری شود. بعد هویج میکس شده را کم کم به آن اضافه میکنیم و مرتب هم میزنیم تا ته نگیرد. و ‍زعفران حل شده و گلاب را هم اضافه میکنیم.

 

*. مدام هم میزنیم تا آنجا که غلظت مورد نظر به دست آید. هرچه میزان هویج شما نسبت به آردتان بیشتر باشد حلوای خوشمزه تری خواهید داشت. در نهایت حلوا را در ظرف های مورد نظرتان چیده و روی آن را با با خلال پسته و نارگیل تزیین کنید.

 

خواص هویج :

 

*. علاوه بر مصرف هویج می توانید با آن ماسک نیز تهیه کنید. برای این کار نصف یک عدد هویج را پوست گرفته و پوره کنید. همین کار را با نصف خیار هم انجام دهید. هر دو را با هم مخلوط کنید و روی پوستتان قرار دهید و بعد از 15 دقیقه شستشودهید.مصرف هویج برای رفع کم خونی جزئی مفید است. هویج خواصی دارد که با کم خونی جزئی مقابله می کند به خاطر اینکه به تولید بیشتر گلبول های قرمز خون کمک می کند

 

اختصاصی آکاایران

 

حلوای هویج گردآوری توسط بخش انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات