در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه انگور ژله ای ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع دسر از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

 

 

 

آماده سازی : 20 دقیقه

پخت : 120 دقیقه

 

مواد لازم انگور ژله ای برای 8 نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آب انگور سفید

2 فنجان

100 گرم / کالری

آب سرد

1 فنجان

100 گرم / 0 کالری

ژلاتین

3 بسته

100 گرم / 338 کالری

شکر

1/3 فنجان

100 گرم / 400 کالری

سیب قرمز و خرد شده

1 عدد

100 گرم / 55 کالری

انگور سبز و بنفش بی دانه و نصف شده

1 پیاله

100 گرم / 80 کالری

 

طرز تهیه انگور ژله ای :

*. به نقل از آکاایران : 2 فنجان آبمیوه برای جوشاندن در تابه با دمای رو به بالا بیاورید.در همین حال، آب را در یک ظرف بزرگ و با حرارت ثابت بریزید، سپس ژلاتین را روی آب پخش کنید، اجازه بدهید به مدت 3 دقیقه بماند، بعد آب میوه را اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا در ژلاتین حل بشود، 2 تا 3 دقیقه. شکر را اضافه کنید و 1 دقیقه هم بزنید تا حل شود.آنرا در آب انگور بنفش بریزید (یا آب انگور سفید).

*. سپس مواد را 1 ساعت در یخچال بگذارید تا مواد کمی ثبات پیدا کنندزمان به اندازه ظرف و سرمای یخچال  شما بستگی دارد. بعد از گذشت 1 ساعت هر 5 یا 10 دقیقه مواد چک کنید چرا که بعد از آن ساعت مواد به سرعت سفت می شوند.قبل از بسته شدن ژله .قبل از بسته شدن ژله، به آرامی اما کاملا مخلوط را تا زمانی که یکد ست هست هم بزنید.

*. فقط با ملاقه 6 فنجان در قالب ها به اندازه حدود 1سانتی متر یرای پوشش زیر آنها بریزید. سیب را در لایه های ژله بخوابانید و به سمت هر شیار در قالب هل بدهید، به آرامی با ملاقه لایه های نازکی دیگر از ژله را روی میوه ها بریزید.تا به خوبی در جایشان قرار بگیرند. انگورها را با ژله باقی مانده در یک کاسه مخلوط کنید، سپس به آرامی با ملاقه مخلوط را در قالب بریزید.

*. بالای آن را صاف کنید. قالب را با مواد بالای آن یا پلاستیک بسته بندی بدون دست کاری ژله ها کاور کنید.سپس مواد را کاملا سفت شوند حدود 4 ساعت در یخچال بگذارید، بعد آن را مزه کنید و اگر آماده بود آن را با انگشتهایتان لمس کنید اگر که انگشتتان به آن نچسبید یعنی اینکه کار انجام شده است.

 

درست کردن انگور ژله ای,مواد لازم برای انگور ژله ای,نحوه درست کردن انگور ژله ای

مواد لازم برای انگور ژله ای

 

خواص انگور :

*. انگور بهترین میوه برای کسانی است که می خواهند لاغر شوند و بدن خود را از ساید اوریک ، سنگ های صفراوی و مسمومیت های مزمن (مسمومیت از سرب یا جیوه ) پاک کنند . اینگونه اشخاص باید در هر فهته بمدت 2 روز فقط آب انگور بخورند و رژیم آب انگور بگیرند بدین ترتیب که هر دو ساعت یکبار آب انگور تازه را گرفته و بنوشند . مقدر مصرف روزانه تقریبا 2 کیلو گرم است و در این دو روز نباید غذای دیگری مصرف کنند فقط می توانند آب بنوشند.

 

اختصاصی آکاایران

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله طرز تهیه انگور ژله ای شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات