طرز تهیه حلوای بیسکوییت - انواع دسر

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه حلوای بیسکوییت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع دسر از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 


طرز تهیه حلوای بیسکوییت
http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/2015610055470a.jpgمواد لازم حلوا بیسکوییت :آرد گندم

1 پیمانه پر

100 گرم / 360 کالری

پودر بیسکوییت ساده

یک و نیم تا 2 لیوان

100 گرم / 330 کالری

روغن مایع

یک دوم پیمانه

100 گرم / 0 کالری

کره حیوانی

50 گرم

100 گرم / 750 کالری

کافی میت

یک سوم پیمانه

100 گرم / 540 کالری

آب

نصف پیمانه

100 گرم / 0 کالری

شکر

نصف پیمانه

100 گرم / 400 کالری

زعفران دم کرده

به مقدار لازم

100 گرم / 310 کالریطرز تهیه حلوا بیسکوییت :


*. آرد را در تابه مناسبی ریخته و روی حرارت قرار دهید، تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شده و طلایی رنگ شود یا به رنگ دلخواهتان برسد.کافی میت را اضافه کنید و با آرد مخلوط کنید سپس از روی حرارت برداشته و مخلوط را الک کنید.مخلوط را روی حرارت گذاشته، روغن مایع و کره نرم شده.


*. را افزوده و مواد را با هم مخلوط کنید تا روغن جذب مواد شود، سپس از روی حرارت بردارید.پودر بیسکوییت را نیز بیفزایید و هم بزنید تا مواد یکدست شود.برای تهیه شربت آب و شکر را روی حرارت بگذارید تا شکر حل شود سپس زعفران را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید.


*. شربت گرم را کم کم روی مواد ریخته و هم بزنید تا حلوا به غلظت مورد نظر برسد و از ظرف جدا شود.حلوای آماده شده را در ظرف مورد نظر ریخته و به دلخواه تزیین کنید یا گرد کرده، در پودر بیسکوییت غلتانده و در کپسول های کاغذی بچینید، یا شکوفه بزنید.

 


نکات :


*. بعد از درست شدن حلوا اگر حلوا شل بود کمی پودر بیسکوییت اضافه کنید و در صورتی که سفت بود مقداری شربت بیفزایید.مراقب باشید بعد از افزودن کافی میت و مخلوط شدن از حرارت بردارید زیرا کافی میت سریع می سوزد.حلوا را به دلخواه می توانید تزیین نمایید.

 


خواص زعفران :


*. مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی موثر است. بر اساس تحقیقات امروزی نیز نتیجه گرفته شده است که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است و این در حالی است که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده اند. بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود.

 


اختصاصی آکاایرانطرز تهیه حلوای بیسکوییت گردآوری توسط بخش انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات