loading...

 


طرز تهیه حلوای بیسکوییتمواد لازم حلوا بیسکوییت :آرد گندم

1 پیمانه پر

100 گرم / 360 کالری

پودر بیسکوییت ساده

یک و نیم تا 2 لیوان

100 گرم / 330 کالری

روغن مایع

یک دوم پیمانه

100 گرم / 0 کالری

کره حیوانی

50 گرم

100 گرم / 750 کالری

کافی میت

یک سوم پیمانه

100 گرم / 540 کالری

آب

نصف پیمانه

100 گرم / 0 کالری

شکر

نصف پیمانه

100 گرم / 400 کالری

زعفران دم کرده

به مقدار لازم

100 گرم / 310 کالریطرز تهیه حلوا بیسکوییت :


*. آرد را در تابه مناسبی ریخته و روی حرارت قرار دهید، تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شده و طلایی رنگ شود یا به رنگ دلخواهتان برسد.کافی میت را اضافه کنید و با آرد مخلوط کنید سپس از روی حرارت برداشته و مخلوط را الک کنید.مخلوط را روی حرارت گذاشته، روغن مایع و کره نرم شده.


*. را افزوده و مواد را با هم مخلوط کنید تا روغن جذب مواد شود، سپس از روی حرارت بردارید.پودر بیسکوییت را نیز بیفزایید و هم بزنید تا مواد یکدست شود.برای تهیه شربت آب و شکر را روی حرارت بگذارید تا شکر حل شود سپس زعفران را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید.


*. شربت گرم را کم کم روی مواد ریخته و هم بزنید تا حلوا به غلظت مورد نظر برسد و از ظرف جدا شود.حلوای آماده شده را در ظرف مورد نظر ریخته و به دلخواه تزیین کنید یا گرد کرده، در پودر بیسکوییت غلتانده و در کپسول های کاغذی بچینید، یا شکوفه بزنید.

 


نکات :


*. بعد از درست شدن حلوا اگر حلوا شل بود کمی پودر بیسکوییت اضافه کنید و در صورتی که سفت بود مقداری شربت بیفزایید.مراقب باشید بعد از افزودن کافی میت و مخلوط شدن از حرارت بردارید زیرا کافی میت سریع می سوزد.حلوا را به دلخواه می توانید تزیین نمایید.

 


خواص زعفران :


*. مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی موثر است. بر اساس تحقیقات امروزی نیز نتیجه گرفته شده است که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است و این در حالی است که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده اند. بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود.

 


اختصاصی آکاایران
شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات