loading...طرز تهیه حلوامواد لازم حلوا لایه ای :آرد کامل گندم

500 گرم

100 گرم / 310 کالری

شکر

400 گرم

100 گرم / 400 کالری

روغن مایع

200 گرم

100 گرم / 0 کالری

روغن جامد

175 گرم

100 گرم / 0 کالری

زعفران دم شده غلیظ

نصف پیمانه

100 گرم / 310 کالری

آب

دو پیمانه

100 گرم / 0 کالری

گلاب

4/1 پیمانه

نامشخص

نسکافه

دو قاشق چای خوری

نامشخص

آب جوش

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 0 کالریطرز تهیه حلوا لایه ای :


*. آب و شکر را مخلوط کرده، روی حرارت گذاشته تا بجوشد و غلیظ شود، سپس از روی حرارت برمی داریم تا کاملاً خنک شود (بهتر است سه الی چهار ساعت قبل از درست کردن حلوا شهد آن را آماده کنیم). نسکافه را در آب جوش حل کرده و کنار می گذاریم.


*. روغن جامد و مایع را در تابه ای مخلوط کرده و روی حرارت می گذاریم، آرد را به روغن اضافه کرده و با حرارت متوسط آرد را کمی تفت می دهیم تا خامی آن گرفته شود، سپس از آرد تفت خورده را کنار گذاشته و باقی را کاملاً سرخ می کنیم. (تا حدی که رنگ آن خرمایی روشن شود و بوی عطر آرد سرخ شده بلند شود)


*. تابه را از روی حرارت برداشته و به هم زدن ادامه می دهیم، پس از یکی، دو دقیقه شهد را آرام آرام به مخلوط آرد و روغن اضافه می کنیم و خیلی سریع به هم زدن ادامه می دهیم. زعفران و گلاب را افزوده و هم می زنیم تا کاملاً ترکیب شوند. مواد را نصف کرده و یکی را با محلول نسکافه مخلوط می کنیم.


*. تا حلوای قهوه ای رنگ با طعم نسکافه شود و باقی شهد را به حلوای سفید اولیه که کنار گذاشته بودیم اضافه می کنیم، اکنون به صورت مجزا حلواها را روی حرارت ملایم مخلوط می نماییم تا موقع هم خوردن حلوا از دیواره و ظرف جدا شود. حلواها را تا داغ است به ترتیب رنگ دلخواه در قالب سیلیکون پرس کرده و پس از خنک شدن از قالب خارج می کنیم.

 


نکته :


*. می توانید روی حلوا را با خلال پسته، بادام پرک شده، پودر نارگیل یا شکلات و کنجد پوست کنده تزئین کنید.

 


خواص زعفران :


*. بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود. زعفران افزایش دهنده تمرکز حواس است و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون موثر می باشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی موثر می باشد.

 


اختصاصی آکاایران
شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

حلوا لایه‌ای

تبلیغات