.


دسر تارت بنافی موز کاراملی

1394/03/24

 


http://cdn.akairan.com/akairan/aka/images2/gol4/banoffee-tart.jpg

دسر تارت بنافی موز کاراملی,درست کردن دسر تارت بنافی موز کاراملی,دسر تارت بنافی موز کاراملی خوشمزه,تزیین دسر تارت بنافی موز کاراملی,تهیه دسر تارت بنافی موز کاراملی,انواع دسر,پیش غذا,دسرهای خوشمزهمواد لازم برای تهیه خمیر شیرینی :آرد ساده (معمولی)

335 گرم

100 گرم / 360 کالری

کره

235 گرم

100 گرم / 737 کالری

پودر قند

100 گرم

100 گرم / 400 کالری

زرده تخم مرغ

3 عدد

100 گرم / 339 کالریمواد لازم برای تهیه مایه میانی :پنیر ماسکارپون

250 گرم

نامشخص

خامه ترش

250 گرم

100 گرم / 205 کالری

شیر غلیظ شده کاراملی کنسروی

395 گرم

نامشخص

شکلات خالص ( 70% کاکائو)

100 گرم

نامشخص

موز حلقه شده و در ماهیتابه سرخ شده

به مقدار لازم

100 گرم / 95 کالریمواد لازم برای تهیه سس شکلات گرم :خامه کم چرب

به مقدار لازم

100 گرم / 250 کالری

شکلات خالص ( 70 % کاکائو)

به مقدار لازم

نامشخصوسایل مورد نیاز:


سلفون، قالب های مجزا

 


چه چیزی بخرید :


کنسرو شیر غلیظ شده کاراملی، شکلات خالص

 


طرز تهیه دسر تارت بنافی موز کاراملی :


*. خمیرشیرینی را با آغشته کردن آرد و پودر قند به کره سرد آماده کنید و این عمل را آنقدر تکرار کنید تا خمیری همانند پودر نان نرم بدست آورید. زرده های تخم مرغ را اضافه کنید و ورز دهید. خمیر را درون سلفون بپیچید و بگذارید حداقل به مدت دو ساعت بماند.


*. قوطی شیر غلیظ شده را در قابلمه ای گود قرار دهید و با آب بپوشانید و به مدت سه ساعت بجوشانید. قوطی شیر همواره باید با آب پوشیده باشد، بعد از سه ساعت از آب خارج کنید و بگذارید تا خنک شود.خمیر را داخل قالب های مجزا پهن کنید و لبه های اضافی را به بیرون قالب برگردانید، داخل فر قرار دهید تا خوب پخته و طلایی رنگ شوند.


*. اجازه دهید تا خنک شود و سپس لبه های اضافی را ببرید. شکلات را ذوب کنید و در درون نان شیرینی آماده لایه نازکی از شکلات آب شده بریزید.خامه ترش و پنیر ماسکارپون را در کاسه ای با هم مخلوط کنید. سپس مخلوط را درون شیر غلیظ شده ریخته و آرام هم بزنید تا به حالت موج دار در آید. آن را بر روی نان شیرینی تارت بریزید.


*. موزها را حلقه کنید و در کمی کره سرخ کنید تا طلایی شوند. آنها را روی هر کدام از تارت ها بچینید و با سس شکلات تزئین کنید.نکته : لطفاً در هنگام جوشاندن قوطی شیر غلیظ شده دقت نمایید چون میتواند بسیار خطرناک باشد. در صورت لزوم میتوانید از کارامل آماده هم استفاده نمایید.

 


نام انگلیسی این غذا :


Caramel Banana Banoffee Tart

 


خواص موز :


*. موز نفاخ است و زیادخوردن آن خصوصاً در سرد مزاجان تولید گاز معده می کند برای رفع این عارضه باید پس از موز کمی نمک خورد.موز تاثیر خوبی در تامین رشد و تعادل سیستم اعصاب دارد.برای درمان ضعف بدن موز را با عسل بخورید.

 


اختصاصی آکاایران

 
نظرات
نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیاولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

مطالب مرتبط