دسرمواد لازم برای تهیه خمیر شیرینی :آرد ساده (معمولی)

335 گرم

100 گرم / 360 کالری

کره

235 گرم

100 گرم / 737 کالری

پودر قند

100 گرم

100 گرم / 400 کالری

زرده تخم مرغ

3 عدد

100 گرم / 339 کالریمواد لازم برای تهیه مایه میانی :پنیر ماسکارپون

250 گرم

نامشخص

خامه ترش

250 گرم

100 گرم / 205 کالری

شیر غلیظ شده کاراملی کنسروی

395 گرم

نامشخص

شکلات خالص ( 70% کاکائو)

100 گرم

نامشخص

موز حلقه شده و در ماهیتابه سرخ شده

به مقدار لازم

100 گرم / کالریمواد لازم برای تهیه سس شکلات گرم :خامه کم چرب

به مقدار لازم

100 گرم / 250 کالری

شکلات خالص ( 70 % کاکائو)

به مقدار لازم

نامشخصوسایل مورد نیاز:


سلفون، قالب های مجزا

 


چه چیزی بخرید :


کنسرو شیر غلیظ شده کاراملی، شکلات خالص

 


طرز تهیه دسر تارت بنافی موز کاراملی :


*. خمیرشیرینی را با آغشته کردن آرد و پودر قند به کره سرد آماده کنید و این عمل را آنقدر تکرار کنید تا خمیری همانند پودر نان نرم بدست آورید. زرده های تخم مرغ را اضافه کنید و ورز دهید. خمیر را درون سلفون بپیچید و بگذارید حداقل به مدت دو ساعت بماند.


*. قوطی شیر غلیظ شده را در قابلمه ای گود قرار دهید و با آب بپوشانید و به مدت سه ساعت بجوشانید. قوطی شیر همواره باید با آب پوشیده باشد، بعد از سه ساعت از آب خارج کنید و بگذارید تا خنک شود.خمیر را داخل قالب های مجزا پهن کنید و لبه های اضافی را به بیرون قالب برگردانید، داخل فر قرار دهید تا خوب پخته و طلایی رنگ شوند.


*. اجازه دهید تا خنک شود و سپس لبه های اضافی را ببرید. شکلات را ذوب کنید و در درون نان شیرینی آماده لایه نازکی از شکلات آب شده بریزید.خامه ترش و پنیر ماسکارپون را در کاسه ای با هم مخلوط کنید. سپس مخلوط را درون شیر غلیظ شده ریخته و آرام هم بزنید تا به حالت موج دار در آید. آن را بر روی نان شیرینی تارت بریزید.


*. موزها را حلقه کنید و در کمی کره سرخ کنید تا طلایی شوند. آنها را روی هر کدام از تارت ها بچینید و با سس شکلات تزئین کنید.نکته : لطفاً در هنگام جوشاندن قوطی شیر غلیظ شده دقت نمایید چون میتواند بسیار خطرناک باشد. در صورت لزوم میتوانید از کارامل آماده هم استفاده نمایید.

 


نام انگلیسی این غذا :


Caramel Banana Banoffee Tart

 


خواص موز :


*. موز نفاخ است و زیادخوردن آن خصوصاً در سرد مزاجان تولید گاز معده می کند برای رفع این عارضه باید پس از موز کمی نمک خورد.موز تاثیر خوبی در تامین رشد و تعادل سیستم اعصاب دارد.برای درمان ضعف بدن موز را با عسل بخورید.

 


اختصاصی آکاایران

 


تبلیغات