loading...در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن کارامل شکلاتی مکزیکی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما...طرز تهیه کارامل


روش تهیه کارامل شکلاتی مکزیکی


مواد لازم کارامل شکلاتی مکزیکی برای 4 نفر :شکر

120 گرم

100 گرم / 400 کالری

آب

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 0 کالری

آب لیمو ترش

نصف یک عدد

100 گرم / 26 کالری

شیر( پاستوریزه)

280 میلی لیتر

100 گرم / 66 کالری

شکلات

60 گرم

100 گرم / 500 کالری

دارچین نکوبیده

یک تکه

100 گرم / 20 کالری

تخم مرغ

یک عدد

100 گرم / 147 کالری

زرده تخم مرغ

2 عدد

100 گرم / 339 کالری

شکر

4 قاشق غذاخوری یا60گرم

100 گرم / 400 کالری
طرز تهیه کارامل شکلاتی مکزیکی :


*. 120 گرم شکر را با آب و آب لیمو ترش در قابلمه کوچک ریخته و روی حرارت می گذاریم تا شکر حل شود. گاهی تابه را حرکت می دهیم ، ولی به هیچ وجه هم نمی زنیم و می گذاریم بجوشد و به رنگ کاراملی دربیاید. فر را از قبل با حرارت 180 درجه سانتیگراد یا350 درجه فارنهایت گرم می کنیم. قالب را با کارامل می پوشانیم.


*. به این ترتیب که کارامل را داخل قالب ریخته و تکان می دهیم تا یک لایه از آن داخل قالب را بپوشاند و می گذاریم تا خنک شود.شکلات را خرد کرده و داخل شیرمی ریزیم. سپس روی حرارت می گذاریم تا شکلات حل شود. بعد دارچین را هم اضافه می کنیم. یک عدد تخم مرغ و زرده ها را با باقی مانده ی شکر به هم می زنیم.


*. سپس دارچین نکوبیده را از داخل شیر بیرون می آوریم و شیر گرم را در حال به هم زدن، به مخلوط تخم مرغ و شکر اضافه می کنیم. پس از آن مخلوط را داخل قالب ریخته و به صورت بن ماری* داخل فرمی گذاریم که 20 تا 30 دقیقه بماند یا تا وقتی که وسط دسرما خیلی کم بلغزد.


*. سپس از داخل فرخارج کرده، می گذاریم خنک شود و بعد به مدت 5 تا 6 ساعت می گذاریم در یخچال بماند؛ آن گاه داخل ظرف بر می گردانیم. کافی است اطراف قالب را با نوک چاقو جدا کنیم و کمی قالب را تکان دهیم تا دسر به راحتی بیرون بیاید.


بن ماری : گرم کردن و حل کردن مواد غذایی روی بخار آب را طریقه بن ماری می گویند.


به عنوان مثال : محتوی ظرف غذا را در ظرف آبی قرار داده و آن را روی حرارت اجاق قرارمی دهیم تا آب آرام آرام بجوشد و غذای سرد به این وسیله گرم شود و این بهترین و بهداشتی ترین روش برای گرم کردن غذا و حل کردن شکلات می باشد.در طرز تهیه این دسر هم آمده است که قالب محتوی مواد دسر را در یک ظرف آب گرم قرار داده و در فرمی گذاریم تا به روش بن ماری تهیه شود.خواص لیمو ترش :


*. خواص اسیدی این میوه یک ضد عفونی کننده قوی است، به همین دلیل توصیه می شود اگر در مسافرت به آب آشامیدنی مشکوک شدید به آن چند قطره لیمو ترش اضافه کنید و بعد از آن، آب استرلیزه شده را می توانید نوش جان کنید.اختصاصی آکاایرانتبلیغات