loading...

 


طرز تهیه ژله بستنیمواد لازم ژله بستنی در ظرف گرمکی برای 8 نفر :گرمک یا طالبی متوسط

یک عدد

100 گرم / 20 کالری

ژله

یک بسته

100 گرم / 60 کالری

بستنی وانیلی

یک و نیم لیوان

100 گرم / 194 کالری

آب جوش

یک لیوان

100 گرم / 0 کالریروش تهیه ژله بستنی در ظرف گرمکی :


*. ابتدا گرمک یا طالبی را بشویید و با چاقوی تیزی به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. سپس تخمه های داخل هر نیمه را خارج کرده و گوشت آن ها را با استفاده از قاشق یا چاقویی کوچک تا یک و نیم سانتی متری پوست، خالی کنید. هر کدام از پوسته ها را داخل کاسه ای متناسب با اندازه آنها قرار دهید.گوشت طالبی یا گرمکی را که جدا کرده بودید، با چاقو به قطعات ریز خرد کنید و داخل سبدی بریزید تا آب اضافی آن خارج شود.


*. بستنی وانیلی را از فریزر خارج کنید و کمی صبر کنید تا در هوای معمولی اتاق کمی شل شود.در این فاصله، پودر ژله را در کاسه ای بریزید. سپس آب جوش را به آن اضافه کنید و آن قدر هم بزنید تا پودر ژله به طور کامل در آب جوش حل شود.به جای اضافه کردن آب سرد به ژله(طبق روال همیشگی)، یک و نیم لیوان بستنی کمی شل را در کاسه محتوی محلول ژله بریزید و خوب هم بزنید.


*. هر یک از نیمه پوسته های گرمک یا طالبی را با مقداری از گرمک یا طالبی خرد شده به همراه بستنی ژله ای مایع پر کنید. سپس پوسته ها را داخل یخچال قرار دهید و چند ساعت صبر کنید تا بستنی ژله ای داخل گرمک یا طالبی کاملا سفت شود. پس از آن شما می توانید با چاقو هر نیمه را به چند قسمت تقسیم کنید(مانند تصویر بالا).به این ترتیب خواهید دید که بستنی ژله ای نیز همراه با گرمک یا طالبی بریده می شود.

 


خواص طالبی :


*. محققان عقیده دارند که خاصیت آنتی اکسیدانی ویتامین C خاصیت ضد التهابی نیز دارد و این خاصیت مانع از شدت یافتن علایم آسم در بیماران می شود. به علاوه، آنتی اکسیدان های موجود در طالبی از بروز التهاب مزمن برونش ها نیز جلوگیری می کند.

 


اختصاصی آکاایران

 


تبلیغات