loading...


 


یک وعده غذای سبک - آشپزی آکا

غذای تابستانی خوشمزه


*. امروز یک غذای قدیمی را به شما توصیه می کنیم که می تواند جلوی یورش گرما به وجود شما را بگیرد. این غذا را می توانید ساعت 18 به عنوان یک شام سبک یا عصرانه استفاده کنید.کافی است این سوپ سرد را در یخچال خنک کنید. زیرا زیاد خنک کردن آن می تواند سبب معده درد شود.


مواد لازم سوپ سرد :


ماست

2 لیوان

100 گرم / 55 کالری

گردوی خرد شده

7 عدد

100 گرم / 688 کالری

خیار رنده شده

چند عدد

100 گرم / 17 کالری

کشمش پاک شده

3 قاشق

100 گرم / 272 کالری

ترخون خشک شده

کمی

100 گرم / ترخون کالری

نعنای خشک شده

کمی

100 گرم / 279 کالری

پودر موسیر

اندکی

نامشخص

نمک

کمی

100 گرم / 0 کالری


*. ماست می تواند شدت گرما را در وجود شما کاهش دهد. بعلاوه ماست ماده غذایی سالمی است که در روزهای گرم تابستان می تواند جلوی اسهال را بگیرد. گردو سرشار از امگا 3 است و ریزمغذی های آن بسیار برای مغز مفید است. کشمش آهن و انرژی زیادی دارد و نعنا نیز بادبر و تقویت کننده است. خیار نیز آب بدن شما را تامین می کند و کل این مجموعه علاوه بر این که شما را خنک می کند، غذای کاملی هم به شمار می رود، زیرا دارای پروتئین، هیدرات کربن، سبزیجات و فیبر لازم است.شما می توانید مقداری نان سبوس دار خشک در آن خرد کنید و از خوردن آن لذت ببرید.


خواص گردو :

*. گرچه فواید زیادی در آجیل پنهان است، بعضی ها به گمان این که آجیل موجب افزایش وزن می شوند، از خوردن گردو و دیگر آجیل ها امتناع می کنند. ولی ثابت شده است، افرادی که حداقل ۲ بار در هفته آجیل مصرف می کنند، احتمال افزایش وزن در آن ها به مراتب کمتر از آنهایی است که اصلا آجیل مصرف نمی کنند. پس به گمان این که اگر گردو یا آجیل بخورید چاق می شوید، این غذای بسیار خوشمزه و مفید را از خود دور نکنید.


اختصاصی آکاایران


تبلیغات