.


کیک بستنی بیسکویتی

1394/03/18

 


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/2015672134410a.jpg

کیک بستنی ساده,کیک بستنی شکلاتی,کیک بستنی طرز تهیه,کیک بستنی میوه ای,کیک بستنی فوری,کیک بستنی بیسکویتی,کیک بستنی با رولت,آموزش کیک بستنی بیسکویتی,انواع دسر,پیش غذا,دسرهای خوشمزهمواد لازم کیک بستنی بیسکویتی :بیسکویت کرم دار شکلاتی

30 عدد

100 گرم / 524 کالری

بستنی توت فرنگی

2 لیوان

100 گرم / 190 کالری

بستنی شکلاتی

2 لیوان

100 گرم / 190 کالری

خامه شیرین شده

2 لیوان

100 گرم / 350 کالریطرز تهیه کیک بستنی بیسکویتی :


*. ابتدا درون قالب یک لایۀ پلاستیک پهن می کنیم و سپس بیسکویتها را تک تک روی دیواره قالب قرار می دهیم. با قیماندۀ بیسکویتها را خرد کرده و سپس نیمی از آنها را کف قالب می ریزیم و با پشت قاشق صاف می کنیم تا یک لایۀ بیسکویتی حاصل شود. سپس بستنی توت فرنگی را ریخته و پس از آن نیمی از خامه را می ریزیم.


*. باقیماندۀ بیسکویت ها را در مرحلۀ بعد روی خامه ریخته تا یک لایۀ بیسکویتی در وسط کیک بستنی حاصل شود. روی بیسکویتها به ترتیب بستنی شکلاتی و خامۀ باقیمانده را می ریزیم و به مدت حداقل 4 ساعت درون فریزر قرار می دهیم.در پایان با استفاده از آناناس و مربای توت فرنگی آن را تزئین می کنیم.

 


خواص خامه :


*. مواد غذایی موجود در خامه، همانند شیر است. در خامه با افزایش درجه جدا سازی، مقدار ویتامین های محلول در آب کاهش یافته ولی ویتامین های محلول در چربی افزایش پیدا می کند. مثلاً غلظت ویتامین A در خامه با 10 درصد چربی، 2 تا 3 برابر بیشتر از شیر کامل است و در خامه با 40 درصد چربی 8 تا 12 برابر بیشتر است. از دست دادن ویتامین C و اسید فولیک نیز در خامه قابل توجه است. در طول استریلیزاسیون نیز از دست دادن قابل توجه ویتامین ب12 اتفاق می افتد.

 


اختصاصی آکاایران

نظرات
نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیاولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

مطالب مرتبط