آموزش پودینگ نان و شکلات,پودینگ نان و شکلات خوشمزه,تزیین پودینگ نان و شکلات

آکاایران : طرز درست کردن پودینگ نان و شکلات

 

مواد مورد نیاز پودینگ نان و شکلات برای ۸ نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گیلاس خشک

یک فنجان

نامشخص

آب سیب

یک چهارم فنجان

100 گرم / 38 کالری

خامه

سه فنجان

100 گرم / 350 کالری

شکر

نصف فنجان

100 گرم / 400 کالری

تخم مرغ

دو عدد

100 گرم / 147 کالری

زرده تخم مرغ

دو عدد

100 گرم / 339 کالری

وانیل

یک قاشق چای خوری

100 گرم / 330 کالری

نان سفید (خرد شده)

پنج فنجان

100 گرم / 250 کالری

شکلات تلخ (خرد شده)

۱۱۶ گرم

100 گرم / 500 کالری

 

زمان لازم : یک ساعت

 

طرز تهیه پودینگ نان و شکلات :

*.  فر را از قبل با درجه حرارت ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کرده و ظرف های مورد نظر را کمی چرب کنید. در یک کاسه کوچک گیلاس خشک و آب سیب را با هم مخلوط کرده و کناری قرار دهید. در یک قابلمه متوسط خامه و شکر را با هم مخلوط کرده و روی حرارت متوسط قرار دهید تا شکر کاملاً حل شود.

*. تخم مرغ ها را به همراه زرده ها در ظرف دیگری ریخته و با همزن خوب بزنید. مخلوط خامه را به آرامی به این ترکیب افزوده و خوب هم بزنید. وانیل و خرده های نان را نیز به ترکیب افزوده و به مدت یک ربع در دمای اتاق قرار دهید. سپس مخلوط گیلاس را به آن افزوده و کاملاً هم بزنید.

*. سپس آن را در کاسه ها ریخته و شکلات خردشده را روی آنها بپاشید.کاسه ها را درون ظرفی که تا نیمه از آب جوش پر شده، قرار داده و به مدت نیم ساعت درون فر بگذارید. سپس کاسه ها را از ظرف آب درون فر خارج کرده و گرم سرو کنید.

 

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ حاوی تمامی املاح برای تأمین سلامتی فرد است. به خصوص اینکه منبع بسیار خوب ید و فسفر می باشد که ید برای ساخت هورمون تیروئیدی و فسفر برای رشد بهتر و سلامتی استخوان های بدن لازم می باشند.املاح مهم دیگری که در تخم مرغ وجود دارند شامل: روی، سلنیم، آهن و کلسیم می باشند.روی باعث بهبود زخم، بلوغ و رشد بهتر می شود و عفونت را نیز از بین می برد.

 

اختصاصی آکاایران

 

تبلیغات