حلوای سه رنگ - انواع دسر

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد حلوای سه رنگ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع دسر از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

 

حلوای سه رنگ مجلسی,حلوای سه رنگ,حلوای سه رنگ

آموزش حلوای سه رنگ
 

مواد لازم حلوای سه رنگ :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آرد گندم

نیم کیلوگرم

100 گرم / 360 کالری

پودر شکر

نیم کیلوگرم

100 گرم / 400 کالری

روغن جامد

۳۲۵ گرم

100 گرم / 0 کالری

آب

یک لیوان

100 گرم / 0 کالری

هل کوبیده

نصف قاشق سوپخوری

100 گرم / 320 کالری

زعفران حل در نصف لیوان آبجوش

نصف قاشق چایخوری

100 گرم / 310 کالری

کاکائو ۱,۵

قاشق سوپخوری

نامشخص

شکر ۱,۵

قاشق سوپخوری

100 گرم / 400 کالری

خلال بادام

جهت تزئین به مقدار کافی

100 گرم / 612 کالری

خلال پسته

جهت تزئین به مقدار کافی

100 گرم / 680 کالری

نایلون تمیز

یک قطعه

نامشخص


 دستور تهیه حلوای سه رنگ :
*.  ابتدا شکر و کاکائو را در نیم لیوان آب جوش حل کنید و آرد را درحدی که کرم رنگ شود بدون روغن تفت دهید، ظرف را از روی حرارت برداشته و سپس آرد را الک کنید. مجدداً ظرف آرد را روی حرارت بگذارید و روغن را بیفزائید و خوب مخلوط کنید. شکر و یک لیوان آبجوش را مخلوط کنید و به حلوا بیفزائید، پس از مخلوط کردن از روی حرارت بردارید. حلوا را هم بزنید تا خودش را بگیرد.

*. سپس آنرا به سه قسمت مساوی تقسیم نموده و به طریق زیر عمل کنید. یک قسمت را با زعفران آبکرده و قسمت دوم را با محلول شکر و کاکائو خوب مخلوط کنید و قسمت سوم را نیز به همان رنگ کرم روشن باقی بگذارید و با کمی پودر هل مخلوط کنید. سطح یک سینی بزرگ و مسطح را کمی چرب کنید و حلوای ساده را در سینی بریزید و بصورت یکنواخت پهن کنید.

*. حلوای کاکائو را روی یک قطعه نایلون مانند قسمت اول پهن کنید و سپس با دقت این حلوا را روی حلوای ساده برگردانید. حلوای زعفرانی را هم روی نیلون باز کنید و روی حلوای کاکائو قرار دهید. سپس روی آنرا با خلال پسته و بادام تزئین کرده و بگذارید تا خنک شود. پس از خنک شدن، حلوا را به شکل لوزی برش بزنید و سرو کنید.

 

خواص هل :

*. هل اشتها را تحریک می کند و عمل هضم غذا را بهبود می بخشد.نوشیدن دم کرده ی داغ آن موجب تسکین کولیت، سوءهاضمه، باد نفخ، حالت تهوع و بی حالی شده و مانع ترشح زیاد اسید معده می شود.هل چنان که ذکر شد خواص گرمابخش و انرژی زا دارد از این رو به بهبود روحیه و بازیابی انرژی و توان از دست رفته کمک می کند، اضطراب و نگرانی را کاهش می دهد و در رفع افسردگی موثر است..مصرف دم کرده ان مفرح مقوی دل و معده لطیف و بادشکن و بیماری های صرع جنون و احشاءو سر درد و ضد رطوبت مزاج است.

 

اختصاصی آکاایران

 

حلوای سه رنگ گردآوری توسط بخش انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات