loading...

 

 

حلوای سه رنگ مجلسی,حلوای سه رنگ,حلوای سه رنگ

آموزش حلوای سه رنگ
 

مواد لازم حلوای سه رنگ :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آرد گندم

نیم کیلوگرم

100 گرم / 360 کالری

پودر شکر

نیم کیلوگرم

100 گرم / 400 کالری

روغن جامد

۳۲۵ گرم

100 گرم / 0 کالری

آب

یک لیوان

100 گرم / 0 کالری

هل کوبیده

نصف قاشق سوپخوری

100 گرم / 320 کالری

زعفران حل در نصف لیوان آبجوش

نصف قاشق چایخوری

100 گرم / 310 کالری

کاکائو ۱,۵

قاشق سوپخوری

نامشخص

شکر ۱,۵

قاشق سوپخوری

100 گرم / 400 کالری

خلال بادام

جهت تزئین به مقدار کافی

100 گرم / 612 کالری

خلال پسته

جهت تزئین به مقدار کافی

100 گرم / 680 کالری

نایلون تمیز

یک قطعه

نامشخص


 دستور تهیه حلوای سه رنگ :
*.  ابتدا شکر و کاکائو را در نیم لیوان آب جوش حل کنید و آرد را درحدی که کرم رنگ شود بدون روغن تفت دهید، ظرف را از روی حرارت برداشته و سپس آرد را الک کنید. مجدداً ظرف آرد را روی حرارت بگذارید و روغن را بیفزائید و خوب مخلوط کنید. شکر و یک لیوان آبجوش را مخلوط کنید و به حلوا بیفزائید، پس از مخلوط کردن از روی حرارت بردارید. حلوا را هم بزنید تا خودش را بگیرد.

*. سپس آنرا به سه قسمت مساوی تقسیم نموده و به طریق زیر عمل کنید. یک قسمت را با زعفران آبکرده و قسمت دوم را با محلول شکر و کاکائو خوب مخلوط کنید و قسمت سوم را نیز به همان رنگ کرم روشن باقی بگذارید و با کمی پودر هل مخلوط کنید. سطح یک سینی بزرگ و مسطح را کمی چرب کنید و حلوای ساده را در سینی بریزید و بصورت یکنواخت پهن کنید.

*. حلوای کاکائو را روی یک قطعه نایلون مانند قسمت اول پهن کنید و سپس با دقت این حلوا را روی حلوای ساده برگردانید. حلوای زعفرانی را هم روی نیلون باز کنید و روی حلوای کاکائو قرار دهید. سپس روی آنرا با خلال پسته و بادام تزئین کرده و بگذارید تا خنک شود. پس از خنک شدن، حلوا را به شکل لوزی برش بزنید و سرو کنید.

 

خواص هل :

*. هل اشتها را تحریک می کند و عمل هضم غذا را بهبود می بخشد.نوشیدن دم کرده ی داغ آن موجب تسکین کولیت، سوءهاضمه، باد نفخ، حالت تهوع و بی حالی شده و مانع ترشح زیاد اسید معده می شود.هل چنان که ذکر شد خواص گرمابخش و انرژی زا دارد از این رو به بهبود روحیه و بازیابی انرژی و توان از دست رفته کمک می کند، اضطراب و نگرانی را کاهش می دهد و در رفع افسردگی موثر است..مصرف دم کرده ان مفرح مقوی دل و معده لطیف و بادشکن و بیماری های صرع جنون و احشاءو سر درد و ضد رطوبت مزاج است.

 

اختصاصی آکاایران

 

تبلیغات