در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نان پنجره ای یا خاتون پنجره ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع دسر از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نماییدنان پنجره ای یا خاتون پنجره - انواع دسر

آموزش نان پنجره ای


مواد لازم نان پنجره ای :


آرد

4 قاشق سوپخوری

100 گرم / 360 کالری

نشاسته

3 قاشق سوپخوری

نامشخص

آرد برنج

یک قاشق سوپخوری

100 گرم / 366 کالری

تخم مرغ

5 عدد

100 گرم / 147 کالری

شیر

یک فنجان

100 گرم / 110 کالری

گلاب

2 قاشق سوپخوری

نامشخص

پودر پسته

کمی

100 گرم / 8 کالری


طرز تهیه نان پنجره ای :

*. آرد، نشاسته و

آرد برنج

را با شیر و گلاب مخلوط کرده و

تخم مرغ

ها را یکی، یکی به آن اضافه می کنیم و مرتب به هم می زنیم تا خمیر یک دست و نرمی به دست آید. قالب نان پنجره ای را در روغن داغ  قرار می دهیم( روغن باید تمامی سرقالب را بگیرد).

*. سپس آن را در مایع خمیری می زنیم، طوری که به اندازه 2 میلی متر از سر قالب بیرون باشد.بعد قالب را یک لحظه در روغن داغ نگه می داریم. وقتی که خودش را کمی گرفت با یک تکان نان در روغن رها می شود. وقتی سرخ و طلایی رنگ شد، آن را بر می گردانیم تا آن طرف نان هم کمی سرخ شود.

*. سپس آن را با کفگیر برمی داریم تا روغن اضافی آن خارج شود. از تمامی مواد به این صورت نان پنجره ای تهیه کرده و پس از خنک شدن پودر شکر را با الک روی آنها می پاشیم. سپس با کمی پودر پسته سطح شیرینی ها را تزئین می کنیم.

 

چند نکته ضروری :

*. خمیر نان پنجره ای را گه گاهی به هم بزنید تا یک دست باقی بماند.

*. در صورتی که خمیر نان پنجره ای کمی سفت بود، کمی آب یا شیر اضافه کنید.

 

خواص پسته :

*. پسته در مقایسه با دیگر آجیل ها، مقدار کمی کالری دارد. بدون کلسترول می باشد و دارای مقدار کمی چربی اشباع می باشد. چربی یک منبع انرژی می باشد و کمک به جذب ویتامین های A, E, D و K می کند. پس پسته از آن جایی که دارای چربی می باشد، این امر مهم را نیز انجام می دهد.


اختصاصی آکاایرانشما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله نان پنجره ای یا خاتون پنجره شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات