آموزش دسر سبدی,طرز تهیه دسر سبدی,مواد لازم دسر سبدی

درست کردن دسر سبدی

 

مواد لازم دسر سبدی :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

تخم مرغ

۵ عدد

100 گرم / 147 کالری

کره

۱۰۰ گرم

100 گرم / 737 کالری

وانیل

یک دوم پیمانه

100 گرم / 330 کالری

بکینگ پودر

یک دوم قاشق چایخوری

نامشخص

آرد

۲۵۰ گرم

100 گرم / 360 کالری

خامه

۵۰۰ گرم

100 گرم / 350 کالری

آب

۲ پیمانه

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه دسر سبدی :

*. به نقل از آکاایران : ابتدا کره و آب را درون ظرف ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید سپس آرد را به آرامی به کره اضافه کنید. وانیل و بکینگ پودر را به مواد افزوده با قاشق چوبی مواد را کاملا مخلوط کنید. خمیر را از روی حرارت برداشته اجازه دهید تا کمی خنک شود. سپس تخم مرغ ها را یکی یکی به خمیر اضافه کنید.

*. مواد را مجددا با هم مخلوط کرده تا خمیر یکدستی به دست آید. سپس قالب گودی را در نظر گرفته کمی آن را چرب کرده خمیر آماده شده را درون قیف قنادی ریخته و دیواره ظرف را دور تا دور مانند یک سبد آغشته به خمیر کنید. باقیمانده خمیر را در ابعاد کوچک (اندازه گردو) داخل قالب جداگانه ای قرارداده.

*. قالب ها را به مدت ۲۰ دقیقه درون فر در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد قرار دهید. پس از خنک شدن سبد را از داخل قالب خارج کرده و از خامه زده شده برای پر کردن آن استفاده نمایید و سپس کیک های گردویی را روی سطح خمیر چیده و در صورت تمایل از انواع کمپوت های میوه برای تزئین استفاده کنید.

 

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ منبع بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد.بنابراین مصرف تخم مرغ با سایر موادغذایی که از نظر پروتئینی فقیر هستند مانند نان ، برنج و غلات، باعث تکمیل ارزش پروتئینی غذا می شود.

 

اختصاصی آکاایران

 

تبلیغات