در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رولت عصرانه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع دسر از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 


رولت عصرانه - انواع دسر

آموزش رولت عصرانه


مواد لازم رولت عصرانه :


نان لواش

سه عدد

100 گرم / 250 کالری

کدو به دلخواه

۱۰۰ گرم

100 گرم / 18 کالری

سبزی خوردن

بدون تربچه و پیازچه

۵۰ گرم

نامشخص

پنیر

۱۰۰ گرم

100 گرم / 250 کالری

کره

۱۰۰ گرم

100 گرم / 737 کالری


روش تهیه رولت عصرانه :

*. ابتدا همه نان ها را به یک اندازه ببرید سپس یک تکه از آن را روی میز قرار داده و حدود هفتاد گرم از پنیر را روی آن بمالید به طوری که همه نان را فرا گیرد بعد مقداری از

سبزی خوردن

را روی آن بپاشید تکه ی بعدی نان را روی ان قرار داده وروی آن فشار دهید.

*. بعد حدود نصف کره را روی نان بمالید اگر دوست داشتید گردو را خرد کرده و روی نان و کره بریزیدو مقداری از سبزی را روی نان بپاشید سپس نان سومی را روی این دو تکه قرار داده و باز کمی فشار دهید و بقیه ی کره و پنیر را روی نان سوم مالیده.

*. بقیه ی گردو و سبزی را روی آن بپاشید حال نان ها را لوله کرده و یک تکه آلومینیوم دور آن قرار دهید و حدود نیم ساعت در یخچال بگذارید سپس آن را بیرون آورده و برش بزنید این ساندویچ بسیار خوبی برای مدرسه بچه ها و مسافرت است.


خواص کدو :

*. کدو اثر ملین دارد و باعث رفع یبوست و سوءهاضمه می شود، تب را پایین می آورد و برای اشخاص گرم مزاج و صفراوی، غذای مناسبی است. کدو خون ساز است و از لحاظ شیمیایی بدن را قلیایی می کند و دارای کلسیم و فسفر، منیزیم و آهن است، علاوه بر این خواص، از پیری پوست جلوگیری کرده و سرشار از آنتی اکسیدان است.


اختصاصی آکاایران


رولت عصرانه گردآوری توسط بخش انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه سایت آکاایران
تبلیغات