مرغ توپی سوخاری - غذا با مرغ

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مرغ توپی سوخاری ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته غذا با مرغ از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مرغ توپی سوخاری

کلیک
4619 کلیک
تاریخ ایجاد : 
13:17 1393/04/20
مرغ توپی سوخاری
,[categoriy]

آکاایران: مرغ توپی سوخاری

نام مدرس
هما محمدلو کارشناس آشپزی و شیرینی پزی
مواد لازم
آرد: سه و نیم پیمانه خمیرترش: یک قاشق مرباخوری آب ماست: نصف پیمانه نمک: یک قاشق چایخوری آب ولرم: نصف پیمانه ران مرغ آبپز شده: 500 گـرم سیبزمینی متوسط پخته شده: دو عدد فلفـل ســبز: یک عدد نمک: نصف قاشق چایخوری فلفل سیاه: نصف قاشق چایخوری روغن مایع و آرد سوخاری: به میزان لازم
طرز تهیه

آرد را در کاسه ای ریخته و نمک را روی آن می پاشیم و وسط آن را به صورت حوض باز می کنیم. خمیرترش را در آب ولرم حل نموده و در قسمت وسط آرد می ریزیم، آب ماست را نیز افزوده و به آرامی با نوک انگشتان شروع به ورز دادن مواد می کنیم تا خمیری نرم و یکدست حاصل شود. (خمیر باید کمی چسبندگی داشته باشد) روی خمیر را پوشانده و 30 دقیقه استراحت می دهیم.

به گزارش آکاایران: ران مرغ را ریز خرد نموده، سیب زمینی را با رنده درشت رنده کرده و فلفل سبز را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. سپس همه مواد را به همراه نمک و فلفل سیاه با هم مخلوط نموده و کاملا ورز می دهیم تا حالت چسبندگی پیدا کند. از مواد به اندازه یک گردوی درشت برداشته و با دست به شکل گلوله درست می کنیم.

از خمیر به اندازه یک گردو برداشته و با دست به صورت گرد باز می کنیم حالا گلوله های گوشتی را وسط خمیر قرار داده و آن را به صورت توپ بسته و در آرد سوخاری می غلتانیم. سپس مرغ های توپی را در روغن مایع داغ سرخ می کنیم.

نکات
برای سرخ کردن مرغ توپی باید از میزان زیادی روغن استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه


,[categoriy]
تصویر امنیتی نوین

ارسال
لغو

,[categoriy]

.

منبع : new.ksabz.net

مرغ توپی سوخاری گردآوری توسط بخش انواع غذا با مرغ ، گوشت پرندگان سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات