loading...

 

 

دستور تهیه 

سینه مرغ,تهیه 

سینه مرغ,روش تهیه 

سینه مرغ

درست کردن سینه مرغ

 

مواد لازم سینه ی مرغ :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سینه مرغ

۶۰۰ گرم

100 گرم / 200 کالری

فلفل دلمه

۲ تا ۳ عدد

100 گرم / 15 کالری

کره

۵۰ گرم

100 گرم / 737 کالری

سیب زمینی

درشت ۵/۱کیلوگرم

100 گرم / 75 کالری

نمک و فلفل

به قدر کافی

100 گرم / 0 کالری

روغن

فراوان برای سرخ کردن

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه سینه ی مرغ :

*. آکاایران : سینه مرغ را به اندازه یک انگشت کوچک خلال می کنیم. فلفل دلمه را ظریف خلال کرده، کره را در تابه که بهتر است چدنی باشد، آب می کنیم، فلفل و خلال سینه مرغ را در کره در حدی که خشک نشود،سرخ می نماییم.

*. به اندازه کافی به آن نمک و فلفل می زنیم؛بعد آن را در دیس مناسبی کشیده، سس بشامل را روی آن می دهیم و با خلال سیب زمینی روی آن را می پوشانیم. ممکن است ۵۰۰ گرم قارچ را خرد کرده با فلفل سرخ کنیم و داخل سینه مرغ بریزیم.

 

طرز تهیه سس بشامل :

*. یک عدد پیاز درشت را با رنده درشت،رنده می نماییم و با ۲۵ گرم کره در حدی که کمی طلایی شود سرخ می کنیم. یک قاشق آرد گندم سفید را با پیاز،یک تفت می دهیم. حرارت را کاملا ملایم می نماییم. یک لیوان شیر را کم کم روی پیاز و آرد می ریزیم و هم می زنیم.

*. دقت می کنیم مایه گلوله نشود. می گذاریم سس آهسته چند جوش بزند و کمی غلیظ شود. کمی به آن نمک می زنیم، سس را از روی آتش برمی داریم و ۷۵ گرم خامه را با آن مخلوط کرده و بعد روی مرغ می ریزیم.

 

خواص فلفل دلمه :

*. فلفل دلمه ای حاوی میزان زیادی املاح و مواد معدنی است: این سبزی حاوی آهن، مس، کلسیم، پتاسیم، فسفر، منیزیم و زینک می باشد. گوشت و پوست فلفل دلمه ای حاوی میزان بالای ترکیبات آنتی اکسیدانی است: یعنی کاروتنوئیدها و فلاوونوئیدها. فلفل دلمه ای قرمز نیز به نوبه خود منبع فوق العاده بتاکاروتن و کریپتوگزانتین می باشد که این دو ترکیب پیش ساز ویتامین A محسوب می شوند.لیکوپن یکی دیگر از ترکیبات آنتی اکسیدانی فلفل دلمه ای است که برای بدن بسیار مفید است.

*. علاوه بر این ها باید بدانید که فلفل دلمه ای سرشار از فیبرهای غذایی است. فیبرهای غذایی در معده حجیم شده و بخش زیادی از آن را اشغال می کنند برای همین هم سیری زودهنگام و البته طولانی مدتی ایجاد می کنند. به همین دلیل هم میل به پرخوری کاهش پیدا می کند. از این گذشته فیبرها باعث عبور راحت مدفوع از روده ها شده و با مشکل یبوست مقابله می کنند.

 

اختصاصی آکاایران

 

تبلیغات