loading...

مرغ سوخاری رشته ای,طرز تهیه مرغ سوخاری رشته ای,روش تهیه مرغ سوخاری رشته ای

آموزش پخت مرغ سوخاری رشته ای

مواد لازم مرغ سوخاری رشته ای :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برشتوک ساده صبحانه خرد شده

۱ پیمانه

نامشخص

جعفری ریز خرد شده

۱ قاشق

100 گرم / 25 کالری

نمک

۴/۱ قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

سینه مرغ بدون پوست و استخوان

نیم کیلو

100 گرم / 200 کالری

سس مورد علاقه

۳/۱ پیمانه

100 گرم / 323 کالری

آب

۲ قاشق غذاخوری

100 گرم / 0 کالری

سس تند

۱ تا ۲ قاشق چایخوری

100 گرم / 26 کالری

ساقه های تازه کرفس

به مقدار لازم

100 گرم / 13 کالری

سس

برای سرو

100 گرم / 71 کالری

 

روش تهیه مرغ سوخاری رشته ای :

*. آکاایران : برشتوک های خرد شده، جعفری و نمک را در یک کاسه کم عمق یا بشقاب پای مخلوط کنید. سینه مرغ را به رشته هایی به طول ۸-۷ سانتیمتر و عرض ۲ سانتیمتر ببرید.۳/۱ پیمانه سس، آب و سس تند را در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید.

*. مرغ ها را داخل آن بریزید و مخلوط کنید تا به خوبی از سس پوشیده شوند. مرغها را یک به یک در مخلوط برشتوک بغلطانید.تا اطراف آن پوشیده از برشتوک شود.این رشته ها را بر روی یک سینی فویل کشیده قرار داده و ۲ ساعت در فریزر قرار دهید.برای سرو، فر را در درجه ۴۲۵ فارنهایت یا ۲۱۸ سانتیگراد گرم کنید.

*. مرغ ها را در یک لایه بر روی سینی کمی چرب شده قرار داده و در فر بگذارید. پس از ۱۸ تا ۲۰ دقیقه یا زمانی که گوشت کاملا پخته شود و برشتوک ها طلایی شوند.آن ها را از فر خارج کنید. این مرغ های برشته را داغ داغ همراه با ساقه تازه کرفس و سس سرو کنید.

 

خواص کرفس :

*. کرفس گیاهی از خانواده ی چتریان است و در سراسر جهان می روید. کرفس سرشار از ویتامین B6، منیزیم، کلسیم و فسفر است. ویتامین های A و K، پتاسیم، منگنز و فیبر غذایی از دیگر مواد مفید موجود در کرفس هستند.

*. کرفس چربی اشباع شده وکلسترول بسیار پایینی دارد. این گیاه را می توان تا هفت هفته در دمای 0 تا 2 درجه ی سانتی گراد نگه داشت؛ گیاه در این شرایط خواص غذایی خود را حفظ می کند.

 

اختصاصی آکاایران
 

تبلیغات