loading...
 
 

 

مواد لازم پای مرغ :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

بیسکوئیت کره ای

به میزان لازم

نامشخص

تره فرنگی خردشده

1 فنجان

100 گرم / 25 کالری

پیاز

1 عدد

100 گرم / 5 کالری

قارچ تازه ورقه شده

1 فنجان

100 گرم / 27 کالری

کرفس خرد شده

¾ فنجان

100 گرم / 7 کالری

فلفل قرمز شیرین خرد شده

½ فنجان

100 گرم / 22 کالری

کره یا مارگارین

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 850 کالری

آرد

3/1 فنجان

100 گرم / 360 کالری

ادویه ی خوراک مرغ

1 قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

نمک

¼ قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

فلفل سیاه

¼ قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

آب مرغ

½ - 1 فنجان

100 گرم / 50 کالری

خامه ی کم چرب یا شیر

1 فنجان

100 گرم / 250 کالری

مرغ پخته و خرد شده

½ -2 فنجان

100 گرم / 200 کالری

نخود فرنگی و هویج

1 فنجان

100 گرم / کالری

تخم مرغ

1 عدد

100 گرم / 147 کالری

 

طرز تهیه پای مرغ :

*. آکاایران : بیسکوئیت روی غذا را آماده کنید و کنار بگذارید.در یک قابلمه ی بزرگ تره فرنگی، قارچ، کرفس و فلفل شیرین را روی کره ی گرم شده بریزید و 4 تا 5 دقیقه یا تا وقتی که این سبزیجات نرم شوند بپزید. سپس  آرد را با ادویه ، نمک، و فلفل سیاه مخلوط کنید.

*. روی سبزیجات پخته شده بریزید و هم بزنید. آب مرغ و مخلوط شیرو خامه را یکجا اضافه کنید. همه ی مواد را مخلوط کنید و روی حرارت بگذارید تا قل بزند و غلیظ شود. سپس مرغ و نخودفرنگی راهم به آنها اضافه کنید. اکنون غذا را در دو ظرف مثلثی شکل فر بکشید.

*. تخم مرغ را خوب بزنید و با قلم مو روی بیسکوئیت ها بمالید و بعد بیسکوئیت ها را تا نیمه در غذا به شکل دلخواه فرو کنید. درصورت تمایل می توانید نیمه ای از بیسکوئیت ها که از غذا بیرون می ماند را به اشکال مختلف برش زده و فرم دهید.

*. و دوباره روی آن تخم مرغ بزنید.ظرف غذا را ( بدون سرپوش ) به مدت 30 تا 35 دقیقه در فر باحرارت 400 درجه ی فارنهایت بگذارید تا روی غدا برشته و طلایی –قهوه ای شود. 20 دقیقه قبل از سرو غذا ظرف را از فر بیرون بیاورید. این غذا برای 6 نفر کافی است.

 

بیسکویئیت تزیین روی غذا :

*. ¼-1 فنجان آرد و ¼ قاشق چایخوری نمک را در یک کاسه ی متوسط مخلوط کنید.مخلوط آرد و نمک را در 3/1 فنجان روغن شیرینی پزی بریزید و با همزن بزنید تا به گلوله هایی به اندازه ی یک نخود تبدیل شوند. آنگاه یک قاشق غذاخوری آب سرد را روی نیمی از این خمیر بپاشید.

*. آن را به آرامی با چنگال در ظرف بغلطانید تا کاملا" به آب آغشته شود. حال خمیر را در گوشه ی ظرف قرار دهید. دوباره 3 تا 4 قاشق غذاخوری آب سرد را روی نیمه ی دیگر مخلوط آرد بپاشید و در آخر 1 قاشق غذاخوری آب سرد را یکباره روی آن بریزید.

*. با چنگال به آرامی همه ی خمیر را در آب بغلطانید. اینک خمیر را به شکل توپ های کوچک در آورید. روی یک تخته کمی آرد بپاشید و این گلوله ها را با وردنه باز کنید و به شکل مثلثهای9 X 13 برش بزنید.

*. حتما" از چاقوی تیز استفاده کنید. برش زدن این بیسکوئیت ها باعث می شود آب درون خمیر آن تبخیر شود. در صورت تمایل می توانید با استفاده از چاقوی کوچک شیرینی پزی بیسکوئیت ها را به فرم های مختلف و دلخواه برش بزنید.

 

خواص نخود فرنگی :

*. ریحان آرامش دهنده ی اعصاب است و برای درمان سردردهای عصبی بسیار مؤثر است. اگر 20 تا 50 گرم ساقه ی ریحان که دارای برگ و گل است را در یک لیتر آب جوش بریزید و 12 دقیقه دم کنید . سپس آن را صاف و شیرین نمایید و پس از هر غذا 1 فنجان بنوشید که غم و اندوه و افسردگی را برطرف می کند.

*. ریحان گیاهی نشاط آور است. دم کرده ی 50 گرم ریحان که شیرین شده باشد پس از هر غذا برای معالجه ی سردردهای یک طرفه ( میگرن ) و سردردهای عصبی مفید است . حتی استنشاق بوی ریحان له کرده سردردهای ناشی از سفر را برطرف می کند.

 

اختصاصی آکاایران

 

تبلیغات