مرغ سوخاری در فر

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مرغ سوخاری در فر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته غذا با مرغ از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

 

مرغ سوخاری در فر,طرز تهیه مرغ سوخاری در فر,روش تهیه مرغ سوخاری در فر

آموزش پخت مرغ سوخاری در فر

 

مواد لازم مرغ سوخاری در فر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سینه مرغ یا ران مرغ یا هردو

به مقدار لازم

100 گرم / 200 کالری

تخم مرغ

به مقدار لازم

100 گرم / 147 کالری

شیر

به مقدار لازم

100 گرم / 110 کالری

سس خردل

به مقدار لازم

100 گرم / 182 کالری

پودر سوخاری

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

آرد

به مقدار لازم

100 گرم / 360 کالری

نمک، فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

پودر ریحان یا ارگانو

به مقدار لازم

100 گرم / 40 کالری

روغن زیتون

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

سیب زمینی

به تعداد دلخواه

100 گرم / 75 کالری

 

طرز تهیه مرغ سوخاری در فر :

*. آکاایران : این مرغ سوخاری با اینکه تو فر درست شده و سرخ نشده اما خیلی خوشمزه است حتی سیب زمینی ها رو هم سرخ نشده و تو فر حسابی برشته و خوشمزه شده. حتما امتحان کنید دیگه سراغ سرخ کردن مرغ سوخاری نمیرید.

*. من از سینه مرغ استفاده کردم. با یک چاقو خیلی تیز سینه مرغ رو از پهنا به دو لایه نازک تقسیم کردم کار راحتیه کف دستتون رو بگذارید روی سینه و آروم با چاقو از بالا ببرید بیاید تا پایین من ۴ تا سیب زمینی متوسط رو پوست گرفتم و قاچ کردم و در سینی فر چیدم.

*. روش روغن زیتون و نمک و فلفل و پودر ایتالیایی پاشیدم و حسابی مخلوط کردم تا همه سیب زمینی ها به روغن زیتون و ادویه آغشته بشن. گذاشتم در فر با دمای ۳۷۵ درجه فارنهیت تا کامل برشته و طلائی بشه حدود ۴۵ دقیقه.

*. ٣ تا بشقاب گود رو انتخاب کنید و توی یکی آرد سفید بریزید من ۲ قاشق غذاخوری ریختم، تو یکی ۲ عدد تخم مرغ و ۲ قاشق غذاخوری شیر و ۱ قاشق غذاخوری سس خردل را خوب باهم مخلوط کنید و داخل بشقاب سوم پودر سوخاری بریزید.

*. من از پودر سوخاری ایتالیایی استفاده کردم که با پنیر پارمسان و پودر ریحان قاطی بود شما میتونید حتی از پودر نون استفاده کنید و پودر ریحان رو جدا اضافه کنید. حالا مرغ ها رو ( من از ۲ عدد سینه مرغ بزرگ استفاده کردم.

*.  که بعد از برش شد ۴ عدد ) اول داخل آرد سفید بغلتانید بعد داخل تخم مرغ و بعد آرد سوخاری و در سینی فر بچینید. سعی کنید روی سینی فر از این سینی های مشبک یا میله دار که به شکل نرده هست و برای خنک شدن.

*. شیرینی ازش استفاده میشه استفاده کنید و مرغ ها رو روی سینی مشبک بچینید. اینجوری گرما به همه جای مرغ میرسه و یکنواخت میپزه. حدود ۴۵ تا ۵۰ دقیقه طول میکشه.

 

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ منبع بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد.

*. بنابراین مصرف تخم مرغ با سایر موادغذایی که از نظر پروتئینی فقیر هستند مانند نان ، برنج و غلات، باعث تکمیل ارزش پروتئینی غذا می شود.

 

اختصاصی آکاایران

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله مرغ سوخاری در فر شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

مرغ سوخاری در فر گردآوری توسط بخش انواع غذا با مرغ ، گوشت پرندگان سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات