loading...

 

 

مرغ سوخاری در فر,طرز تهیه مرغ سوخاری در فر,روش تهیه مرغ سوخاری در فر

آموزش پخت مرغ سوخاری در فر

 

مواد لازم مرغ سوخاری در فر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سینه مرغ یا ران مرغ یا هردو

به مقدار لازم

100 گرم / 200 کالری

تخم مرغ

به مقدار لازم

100 گرم / 147 کالری

شیر

به مقدار لازم

100 گرم / 110 کالری

سس خردل

به مقدار لازم

100 گرم / 182 کالری

پودر سوخاری

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

آرد

به مقدار لازم

100 گرم / 360 کالری

نمک، فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

پودر ریحان یا ارگانو

به مقدار لازم

100 گرم / 40 کالری

روغن زیتون

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

سیب زمینی

به تعداد دلخواه

100 گرم / 75 کالری

 

طرز تهیه مرغ سوخاری در فر :

*. آکاایران : این مرغ سوخاری با اینکه تو فر درست شده و سرخ نشده اما خیلی خوشمزه است حتی سیب زمینی ها رو هم سرخ نشده و تو فر حسابی برشته و خوشمزه شده. حتما امتحان کنید دیگه سراغ سرخ کردن مرغ سوخاری نمیرید.

*. من از سینه مرغ استفاده کردم. با یک چاقو خیلی تیز سینه مرغ رو از پهنا به دو لایه نازک تقسیم کردم کار راحتیه کف دستتون رو بگذارید روی سینه و آروم با چاقو از بالا ببرید بیاید تا پایین من ۴ تا سیب زمینی متوسط رو پوست گرفتم و قاچ کردم و در سینی فر چیدم.

*. روش روغن زیتون و نمک و فلفل و پودر ایتالیایی پاشیدم و حسابی مخلوط کردم تا همه سیب زمینی ها به روغن زیتون و ادویه آغشته بشن. گذاشتم در فر با دمای ۳۷۵ درجه فارنهیت تا کامل برشته و طلائی بشه حدود ۴۵ دقیقه.

*. ٣ تا بشقاب گود رو انتخاب کنید و توی یکی آرد سفید بریزید من ۲ قاشق غذاخوری ریختم، تو یکی ۲ عدد تخم مرغ و ۲ قاشق غذاخوری شیر و ۱ قاشق غذاخوری سس خردل را خوب باهم مخلوط کنید و داخل بشقاب سوم پودر سوخاری بریزید.

*. من از پودر سوخاری ایتالیایی استفاده کردم که با پنیر پارمسان و پودر ریحان قاطی بود شما میتونید حتی از پودر نون استفاده کنید و پودر ریحان رو جدا اضافه کنید. حالا مرغ ها رو ( من از ۲ عدد سینه مرغ بزرگ استفاده کردم.

*.  که بعد از برش شد ۴ عدد ) اول داخل آرد سفید بغلتانید بعد داخل تخم مرغ و بعد آرد سوخاری و در سینی فر بچینید. سعی کنید روی سینی فر از این سینی های مشبک یا میله دار که به شکل نرده هست و برای خنک شدن.

*. شیرینی ازش استفاده میشه استفاده کنید و مرغ ها رو روی سینی مشبک بچینید. اینجوری گرما به همه جای مرغ میرسه و یکنواخت میپزه. حدود ۴۵ تا ۵۰ دقیقه طول میکشه.

 

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ منبع بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد.

*. بنابراین مصرف تخم مرغ با سایر موادغذایی که از نظر پروتئینی فقیر هستند مانند نان ، برنج و غلات، باعث تکمیل ارزش پروتئینی غذا می شود.

 

اختصاصی آکاایران

 

تبلیغات