.


طرز پخت مرغ ترش

1395/05/08


 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن مرغ ترش را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

مرغ ترش,طرز تهیه مرغ ترش,روش تهیه مرغ ترش

مرغ ترش,طرز تهیه مرغ ترش,روش تهیه مرغ ترش,طرز پخت مرغ ترش,آموزش پخت مرغ ترش,مواد لازم برای مرغ ترش,مرغ ترش خوشمزه,دستور پخت مرغ ترش,زمان پخت مرغ ترش

آموزش پخت مرغ ترش

 

مواد لازم مرغ ترش برای 4 نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

جعفری ، گشنیز

به مقدار لازم

100 گرم / 34 کالری

مرغ

یک عدد

100 گرم / 200 کالری

تخم مرغ

سه عدد

100 گرم / 147 کالری

روغن

به مقدار لازم

100 گرم / 900 کالری

آب غوره

به مقدار لازم

100 گرم / 9 کالری

 

طرز تهیه مرغ ترش :

*. برای سرخ کردن سیب زمینی، همیشه تابه بزرگی انتخاب کنید تا سیب زمینی ها در کنار یکدیگر قرار گیرند و روی هم قرار نگیرد. ابتدا مرغ را می پزیم و سپس کمی تفت می دهیم، از طرفی سبزی را هم سرخ می کنیم.

*. آن گاه مرغ و سبزی را در کمی آب می ریزیم و روی اجاق می گذاریم... به آن کمی روغن و آ ب غوره اضافه می کنیم کمی که آب آن گرفته شده قبل از سرو، تخم مرغ ها را به آن اضافه می کنیم و پس از چند دقیقه، غذا را از روی اجاق برمی داریم و سرو می کنیم.

 

نکاتی در رابطه با سیب زمینی :

*. اگر می خواهید سیب زمینی هنگام پختن، پوستش ترک نخورد، قبل از پختن، قدری کره یا روغن روی سیب زمینی بمالید، نه تنها ترک نخواهد خورد، بلکه طعم و مزه خوبی هم پیدا می کند، تا جایی که با مقداری نمک بسیار خوشمزه خواهد شد.برای جلوگیری از ترکیدن پوست سیب زمینی که با پوست داخل آش و یا در درون فر می پزید، با چنگال از چند نقطه، سیب زمینی را سوراخ کنید.

 

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ حاوی تمامی املاح برای تأمین سلامتی فرد است. به خصوص اینکه انواع غذا با مرغ ، گوشت پرندگان - بسیار خوب ید و فسفر می باشد که ید برای ساخت هورمون تیروئیدی و فسفر برای رشد بهتر و سلامتی استخوان های بدن لازم می باشند.

*. املاح مهم دیگری که در تخم مرغ وجود دارند شامل: روی، سلنیم، آهن و کلسیم می باشند.روی باعث بهبود زخم، بلوغ و رشد بهتر می شود و عفونت را نیز از بین می برد.

 

اختصاصی آکاایران

 نظرات
نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیاولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

مطالب مرتبط