loading...

مرغ مغز دار شکم پر خوشمزه,

مرغ مغز دار شکم پر,مواد لازم 

مرغ مغز دار شکم پر

درست کردن مرغ مغز دار شکم پر

مواد لازم مرغ مغز دار شکم پر 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

مرغ

یک عدد

100 گرم / 200 کالری

میخک

2 عدد

100 گرم / نامشخص کالری

زعفران حل شده در آب

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 310 کالری

پیاز داغ

4 قاشق غذاخوری

100 گرم / 164 کالری

گردوی خرد شده

5 قاشق غذاخوری

100 گرم / 688 کالری

بادام خرد شده

5 قاشق غذاخوری

100 گرم / 612 کالری

روغن

4 قاشق غذاخوری

100 گرم / 0 کالری

برنج آبکش شده

1 پیمانه

100 گرم / 360 کالری

ادویه کاری

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 0 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

پودر لیمو عمانی

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 0 کالری

آب لیمو ترش

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 26 کالری

طرز تهیه مرغ مغز دار شکم پر :

*. آکاایران : مرغ را تمیز کنید. سپس آن را بشویید و با کمی نمک، فلفل، آب لیمو ترش و زعفران مزه دار کنید و بگذارید 2 ساعت بماند.گردو را 4-3 ساعت در آب خیس کنید. سپس پوست آن را گرفته و نگینی خرد کنید.بادام ها را نیز خیس کرده.

*. پوست آن ها را جدا نمایید و دو لپه کنید.سپس برنج آبکش شده، گردوی خرد شده، بادام، پیاز داغ، میخک، پودر لیمو عمانی، ادویه کاری، زعفران، نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید و کمی روی حرارت تفت دهید تا همه مواد با هم مخلوط و مزه دار شوند.

*. سپس شکم مرغ را با این مواد پر کنید و بدوزید. مرغ را در ظرف مورد نظر، در طبقه وسط فر با حرارت 350 درجه فارنهایت به مدت یک ساعت قراردهید تا بپزد (روی مرغ را با فویل بپوشانید تا مرغ هنگام پخت خشک نشود).

*.  پس از پختن کامل، فویل روی آن را بردارید و بگذارید تا پوست مرغ برشته شود؛ برای این کار می توانید از شعله بالای فر (گریل) استفاده کنید. در صورت دلخواه می توانید مقداری برنج را آبکش کرده و همراه با گردو، بادام و ادویه دم کنید و کنار مرغ سرو نمایید.

 

خواص زعفران :

زعفران گیاه ضد افسردگی

*. مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی موثر است. بر اساس تحقیقات امروزی نیز نتیجه گرفته شده است که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است و این در حالی است که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده اند. بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود. زعفران افزایش دهنده تمرکز حواس است و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون موثر می باشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی موثر می باشد.

 

اختصاصی آکاایران

تبلیغات