loading...

طرز تهیه ناگت مرغ
 

ناگت مرغ جزو غذاهایی است که با وجود اینکه ساده درست می شود، بسیار خوشمزه است. خیلی از بانوان ناگت مرغ را به صورت آماده تهیه می کنند، اما در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه ناگت مرغ را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید این غذای خوشمزه را در منزل تهیه کنید، با ما همراه باشید.
 

این خوراک رو استاد پیشرو در برنامه خانه ما درست کردند...واقعاً عالی میشه!سینه و ران مرغ را جدا میکنیم (از بقیه مرغ میتوان عصاره را تهیه کرد)، روغن را در ماهیتابه داغ ریخته و سینه و رانهای مرغ را در آن تفت میدهیم...

طرز تهیه ناگت مرغ,ناگت مرغ,ناگت مرغ طرز تهیه

طرز تهیه ناگت مرغ

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای چهار نفر:
مرغ= یک عدد
آرد= یک ق غ خ
پیاز نگینی خرد شده= یک عدد متوسط
چیلی= دو عدد
کره= 30 گرم
روغن= یک ق غ خ
آب لیمو= یک ق غ خ
عصاره مرغ= 250 م ل (یک لیوان)
گوجه فرنگی= 2 عدد متوسط
بادام سائیده شده =30 گرم
زنجفیل تازه رنده شده= یک ق غ خ
جوز هندی= مقدار کمی
شکلات تلخ= 60 گرمطرز تهیه:

سینه و ران مرغ را جدا میکنیم (از بقیه مرغ میتوان عصاره را تهیه کرد)، روغن را در ماهیتابه داغ ریخته و سینه و رانهای مرغ را در آن تفت میدهیم. تکه های مرغ را در آورده و کنار میگذاریم.کمی کره در ماهیتابه ماهیتابه ریخته و پیاز را در آن تفت میدهیم.آبلیمو را اضافه کرده و میگذاریم بخار شود.سپس عصاره مرغ را داخل ماهیتابه ریخته و تکه های مرغ را در آن میچینیم و با حرارت ملایم نیمساعت میپزیم.
تکه های مرغ را در میاوریم و در کمی کره طلائی سرخ میکنیم.و گرم نگه میداریم. در ماهیتابه ای که حاوی سس است گوجه فرنگی خرد شده، چیلی،پودر بادام، زنجفیل و کمی نمک را ریخته و میگذاریم که سوزنی جوش بخورد.
شکلات را خرد کرده و کم کم به سس اضافه میکنیم، پس از دو یا سه دقیقه جوز را نیز داخل سس رنده کرده و سس را از روی حرارت برمیداریم.
سینه و ران مرغ را در ظرف چیده و سس را روی آن میریزیم. این خوراک را میتوان با نان باگت(یا لواش) و یا با برنج سفید سرو کرد.


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تفاوت ناگت و شنیسل مرغ , تفاوت ناگت و شنیسل , طرز پخت ناگت مرغ , طرزتهيه ناگت مرغ

تبلیغات