طرز تهیه خوراک فیله مرغ با قارچ,روش تهیه خوراک فیله مرغ با قارچ,طرز پخت خوراک فیله مرغ با قارچ

 

 

مواد لازم خوراک فیله مرغ با قارچ چهار تا پنج نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سینه مرغ( یا فیله مرغ)

دو عدد بزرگ

100 گرم / 200 کالری

قارچ

250 گرم

100 گرم / 27 کالری

پیاز

یک عدد

100 گرم / 5 کالری

سیر

7 حبه

100 گرم / 120 کالری

پودر کاری

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 233 کالری

آب لیمو

چهار قاشق غذاخوری

100 گرم / 9 کالری

زعفران حل شده در آب

یک لیوان

100 گرم / 310 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه خوراک فیله مرغ با قارچ :

*. آکاایران : سینه مرغ را فیله کرده و به شکل قطعات کوچک، خرد می کنیم پیاز را خرد کرده و با کمی روغن سرخ می کنیم.وقتی پیاز طلایی شد، سیرها را خرد کرده و به آن اضافه کرده و کمی تفت می دهیم.

*. سپس سینه مرغ را به پیازداغ و سیرداغ اضافه کرده و کمی تفت می دهیم، به حدی که رنگ آن سفید شود، ولی خشک نشود. پودر کاری و آب لیمو و نمک را به همراه یک لیوان آب زعفران به مرغ اضافه کرده.

*. می گذاریم با حرارت ملایم بپزد. وقتی مرغ پخت، قارچ ها را خرد کرده و به آن اضافه می کنیم و می گذاریم کمی دیگر بپزد، به حدی که آب آن خشک شود. مقدار قارچ آ ن بستگی به خودتان دارد، می توانید کمتر یا بیشتر کنید.

 

خواص سیر :

*. برای رفع سرماخوردگی کافی است که یک عدد سیر پوست کنده را در آب گرم بجوشانید و با آن بخور دهید. مصرف آن نیز باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از سرماخوردگی می شود.اگر از روماتیسم رنج می برید سیر را داخل روغن زیتون له کنید و هر روز صبح آن را به مناطق دردناک بمالید.

*. برای فراموشی و مشکلات حافظه یک کیلوگرم سیر را پوست کنده و ریزریز کنید. سپس آن ها را با آب 24 عدد لیموترش مخلوط کرده و داخل یک ظرف شیشه ای دربسته بریزید. اجازه دهید ترکیبتان به مدت 24 روز بماند تا خواص آن کاملا آزاد شود. سپس هر روز به صورت ناشتا یک قاشق چای خوری از این ترکیب را بنوشید.

 

اختصاصی آکاایران

 

تبلیغات