ته چین مرغ

1
1

ته چین مرغ، طرز تهیه ته چین مرغ - انواع پلو

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ته چین مرغ، طرز تهیه ته چین مرغ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +ته +چین +مرغ را کلیک نمایید و یا در دسته انواع پلو از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

 

 

 

روش تهیه ته چین مرغ

 

مواد لازم ته چین مرغ :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

1000 گرم

100 گرم / 360 کالری

گوشت مرغ

1 عدد

100 گرم / 200 کالری

ماست ساده کم چرب

1000 گرم

100 گرم / 55 کالری

زعفران

2 گرم

100 گرم / 310 کالری

روغن

250 گرم

100 گرم / 0 کالری

تخم مرغ

6 عدد

100 گرم / 147 کالری

نمک

قدری

100 گرم / 0 کالری

 

روش تهیه ته چین مرغ :

*. به نقل از آکاایران : گوشت مرغ را میپزیم بطوریکه بعد از پختن یک استکان آب داشته باشد .استخوانهای گوشت مرغ را میگیریم زعفران را در کمی آب جوش حل میکنیم ماست را بهم میزنیم نصف از زعفران سائیده حل شده در آبجوش را با کمی نمک و فلفل و سه عدد زرده تخم مرغ داخل ماست میریزیم.

*. بهم میزنیم و گوشت مرغ را در ماست می خوابانیم ( بهتر است گوشت مرغ را روز یا شب قبل در ماست بخوابانیم )پلو را آبکش میکنیم ته یک ظرف نسوز یا دیگ را دو سه عدد زرده تخم مرغ نصف از روغن و یکی دو ملاقه از ماستی که گوشت مرغ در آن خوابانده ایم در آن میریزیم.

*. دو سه کفگیر برنج در این مایه میریزیم و مایه را در ته ظرف با پشت قاشق صاف میکنیم مقداری گوشت مرغ روی برنج می چینیم و مقداری برنج روی آن می ریزیم و بقیه گوشت مرغ را روی برنج چیده و با بقیه برنج روی گوشت مرغ را می پوشانیم و با قاشق برنج را کمی فشار میدهیم که به هم بچسبد.

*. آب گوشت مرغ را با بقیه زعفران و سه چهار قاشق سوپخوری روغن آب کرده و بقیه ماستی که در ظرف باقی مانده مخلوط میکنیم این مایه را روی سطح برنج میدهیم در ظرف را می بندیم و ظرف را در فر یا روی آتش قرار میدهیم بمدت یک ساعت و نیم تا دو ساعت میگذاریم دم بکشد.

*. ( حرارت فر 350 درجه فارنهایت ) توضیح اینکه هر قدر حرارت ملایم و مدت طبخ طولانی تر باشد ته دیگ ، ته چین تر میشود و موقع کشیدن کمی روغن داغ کرده روی ته چین میدهیم ته چین را در صورتیکه در ظرف نسوز آماده کردیم ممکن است بطور قالبی در دیس برگردانیم.

*. در صورتی که در دیگ مسی تهیه نمودیم دیگ را از روی آتش بر میداریم و در ظرف آب سردی قرار میدهیم تا کمی سرد شود و موقع کشیدن بطوری که گوشت مرغ و برنج از هم جدا نشود تکه تکه با کفگیر در دیس میکشیم و دقت میکنیم ته دیگ آن با مقداری گوشت مرغ و برنج از دیگ جدا شود.

*. این ته دیگ را روی دیس پلو می چینیم .ممکن است ته چین را در تابه مسی متناسب با مقدار مواد تهیه کرد در این صورت قطر برنج کمتر و ته دیگ آن بیشتر میشود . و ممکن است دو کیلو ماست کیسه ای را در دستمالی بریزیم آب آن که گرفته شد و در حدود یک کیلو گردید مصرف کنیم .

 

خواص زعفران :

خواص زد افسردگی و تقویت حافظه زعفران

*. از طرفی تحقیقات بدست آمده توسط گروهی از دانشمندان نشان میده که زعفران میتونه عوارض ناشی از آلومینیوم از جمله از دست دادن حافظه و اختلالات عصبی رو بهبود ببخشه و یا از اون پیشگیری کنه.

*. زعفران یک داروی عالی ضد افسردگی هست و باعث نشاط و سرزندگی افراد میشه. جریان خون رو رقیق میکنه و در تقویت حافظه هم نقش موثری داره.

 

اختصاصی آکاایران

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله ته چین مرغ، طرز تهیه ته چین مرغ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

طرز تهیه ته چین مرغ خوشمزه و مجلسی در قابلمه , طرز تهیه گراتن ته چین مرغ تصویری بدون فر , طرز تهیه ته چین مرغ برای 6 نفر , طرز تهیه ته چین زعفرانی مجلسی , طرز تهیه ته چین قالبی مجلسی , دستور پخت ته چین مرغ در فر , روش درست کردن ته دیگ مجلسی , طرز تهیه ته چین مرغ تصویری , طرز تهیه ته چین مرغ قالبی , مواد لازم برای ته چین مرغ , آموزش طرز تهیه ته چین مرغ , طرز پخت ته چین مرغ مجلسی , طرز پخت ته دیگ زعفرانی , تهیه ته چین مرغ در فر , آموزش تهیه ته چین مرغ , دستور پخت ته چين مرغ , دستور پخت ته چین مرغ , طریقه پخت ته چین مرغ , آموزش پخت ته چین مرغ , دستورشیرینی ته دیسی , طرز تهیه ته چین پلو , طرز تهیه ته چین مرغ , طرز تهیه ته چين مرغ , طرز تهيه ته چين مرغ , نحوه پخت ته چین مرغ , ته چین قالبی در فر , روش پخت ته چین مرغ , ته چین مرغ باخامه , آموزش ته چین پلو , آموزش پخت ته چین , دستور ته چين مرغ , آپارات پخت ته چی , پخت ته چین مرغ , تهچین گوشت مرغ , اموزش ته چین , آشپزی ته چین , چینا موبایل , ته چین مسلم , دست چین مرغ , ته جين مرغ , غذا ته چین , ته چین پلو , ته چين مرغ , ته چین مرغ , تع چین مرغ , تهچین مرغ , چین چینگو , غذای تجین , اینا چسن , رست چین

ته چین مرغ، طرز تهیه ته چین مرغ گردآوری توسط بخش انواع پلو ، انواع چلو ، کته ، پخت برنج سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات