پخت سبزی پلو با گوشت

 

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن سبزی پلو با گوشت را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

سبزی پلو با گوشت,سبزی پلو با گوشت,سبزی پلو با گوشت چرخ کرده

طرز تهیه سبزی پلو با گوشت

 

مواد لازم سبزی پلو با گوشت :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

1000 گرم

100 گرم / 360 کالری

تره فرنگی

200 گرم

100 گرم / 22 کالری

جعفری ساطوری شده

250 گرم

100 گرم / 34 کالری

شوید یا شبت

250 گرم

100 گرم / 25 کالری

شنبلیله

200 گرم

100 گرم / 30 کالری

گشنیز

100 گرم

100 گرم / 20 کالری

روغن

200 گرم

100 گرم / 900 کالری

زعفران

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 310 کالری

گوشت ماهیچه گوسفندی

750 گرم

100 گرم / 240 کالری

نمک

قدری

100 گرم / 0 کالری

 

روش تهیه سبزی پلو با گوشت :

*. آکاایران : برنج را قبلا خیس میکنیم سبزی را بدقت تمیز می نمائیم و میشوئیم داخل آبکش میریزیم تا آب آن برود گوشت را جداگانه مبپزیم بطوریکه بعد از پختن یک ملاقه آب داشته باشد سبزی را خرد میکنیم و برنج را آبکش میکنیم ولی کمی دان تر بر میداریم.

*. ته دیگ را دو سه قاشق روغن آبکرده و نصف لیوان آب میریزیم برنج داخل آبکش را کم کم در دیگ میریزیم و سبزی خرد کرده را بتدریج لای برنج میپاشیم و گوشت را لای پلو میگذاریم سه تا چهار قاشق روغن آبکرده را با آبگوشت مخلوط میکنیم عرق برنج را که گرفتیم.

*. آبگوشت و روغن را روی برنج میدهیم و برنج را در فر یا روی آتش دم میکنیم موقع کشیدن پلو زعفران سائیده حل شده در آبجوش را با کمی پلو مخلوط میکنیم و روی دیس میدهیم و کمی روغن داغ کرده روی پلو میدهیم . ممکن است.

*. لای سبزی پلو را موقع دم کردن یک دسته سیر تازه تمیز کرده بگذاریم سبزی پلو را بدون گوشت نیز میتوان آماده نمود. و ممکن است وقتی مغز برنج نرم شد سبزی را در دیگ بریزیم و بلافاصله دیگ را از روی آتش برداریم و در آبکش بریزیم و دم کنیم.

 

خواص گشنیز :

*. تخم گشنیز ضدکرم و از رشد آن در معده جلوگیری می‎کند.برای شب کوری آب گشنیز را با گلاب مخلوط کرده به چشم بمالید.برای خارش پوست آب گشنیز را با عرق کاسنی مخلوط کرده به پوست بمالید.برای سوزش و سختی ادرار آب گشنیز 4 قاشق همراه یک لیوان عرق خارخاسک یا خارشتری استفاده شود.برای شب ادراری کمی گشنیز همراه شکر میل شود.برای اوره خون یک قاشق چای‎خوری تخم گشنیز با یک سوم استکان آبغوره خیسانده سپس مخلوط با آب میل شود.

 

اختصاصی آکاایران

 

پخت سبزی پلو با گوشت گردآوری توسط بخش انواع پلو ، انواع چلو ، کته ، پخت برنج سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات