در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرز تهیه هویج پلو با گوشت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع پلو از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

 

تهیه هویج پلو با گوشت,روش تهیه هویج پلو با گوشت,درست کردن هویج پلو با گوشت

آموزش

هویج پلو با گوشت

 

مواد لازم

هویج پلو

با گوشت :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

1000 گرم

100 گرم / 360 کالری

گوشت بره

1500 گرم

100 گرم / 165 کالری

هندوانه

1500 گرم

100 گرم / 23 کالری

شکر

200 گرم

100 گرم / 400 کالری

زعفران

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 310 کالری

 

طرز

تهیه هویج پلو

با گوشت :

*. به نقل از آکاایران : برنج را خیس میکنیم هویج را پوست می کنیم از رنده درشت یا ماشین مخصوص رد میکنیم ، که بشکل خلال نازک بشود. بعد هویج را با نصف از روغن کمی سرخ میکنیم و شکر را در یک لیوان آبجوش حل می کنیم داخل هویج میریزیم میگذاریم.

*. یکی دو جوش بزند

گوشت بره

را می پزیم استخوان های آنرا میگیریم و

آب گوشت

را که باید در حدود نصف لیوان باشد با 3 تا 4 قاشق سوپخوری روغن مخلوط می کنیم و برنج را آبکش می نمائیم و هویج آماده شده و مرغ را لای پلو می گذاریم پلو را مطابق دستور دم میکنیم و مثل

شیرین پلو

در دیس می کشیم.

*. روی دیس را با

برنج زعفرانی

و کمی

خلال پسته

و بادام تزیین کنیم و کمی کره یا روغن داغ کرده روی آن بدهیم . ممکن است دو لیوان خلال پرتقال یا نارنج تلخی گرفته با هویج مخلوط کنیم و روی پلو بریزیم.در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این غذا برای 6 تا 8 نفر کافیست.

 

خواص هندوانه :

*. فواید هندوانه برای سلامتی بسیار زیاد است. مهم نیست که هندوانه را چطور برش بزنید، بهترین آنتی اکسیدان ها در آن یافت می شود.هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین C و A است.هندوانه قرمز خوشمزه همچنین منبع قوی از آنتی اکسیدان کاروتن است که لیکوپن نامیده می شود. این آنتی اکسیدان ها در بدن حرکت کرده و رادیکال های آزاد را خنثی می کنند. رادیکال های آزاد موادی در بدن هستند که می توانند آسیب زیادی به ما وارد کنند. این مواد می توانند کلسترول را اکسید کرده و باعث شود که به دیواره رگ های خونی چسبیده و موجب ضخیم تر شدن آن شود و این عمل می تواند منجر به سکته قلبی شود. لیکوپن که رنگ قرمز زیبا را به هندوانه می دهد به کاهش خطر سرطان پروستات هم کمک می کند.

 

اختصاصی آکاایران

 

طرز تهیه هویج پلو با گوشت گردآوری توسط بخش انواع پلو ، انواع چلو ، کته ، پخت برنج سایت آکاایران
تبلیغات