طرز تهیه پلو پیازچه با مرغ

طرز تهیه پلو پیازچه با مرغ

 

مواد لازم پلو پیازچه با مرغ :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
برنج 2 پیمانه 100 گرم / 360 کالری
پیازچه 500 گرم 100 گرم / 3 کالری
مرغ چرخ کرده 250 گرم 100 گرم / 200 کالری
فلفل دلمه ای رنگی 1 عدد کوچک 100 گرم / 15 کالری
زعفران آب کرده 1 قاشق غذاخوری 100 گرم / 310 کالری
نمک و فلفل به دلخواه 100 گرم / 0 کالری
سس سویا 2 قاشق غذاخوری 100 گرم / 64 کالری
زنجبیل تازه رنده شده 1 قاشق چایخوری 100 گرم / 49 کالری
کره 50 گرم 100 گرم / 737 کالری

 

طرز تهیه پلو پیازچه با مرغ :

*. آکاایران : برنج را بعد از شستن و انجام دادن مراحل آبکشی دم کنید. وقتی برنج کاملا دم کشید مرغ چرخ کرده را کمی فلفل بزنید و نیمی از فلفل دلمه ای رنگی را در آن رنده کنید به طوریکه رنگ فلفل در مرغ پیدا باشد.

*. مواد را خوب ورز دهید. گلوله هایی کوچک درست کنید و در تابه ای بیندازید و کره را اضافه کنید. مرغ ها را در کره تفت دهید. زیر شعله را کم کنید تا گلوله های مرغ هم پخته شود و هم تفت بخورد.

*. سپس سس سویا را به آن اضافه کنید و زنجبیل تازه را در آن رنده کنید.پیازچه ها را تا انتها برش بزنید یعنی قسمت های سبز پیازچه را هم استفاده کنید سپس آن را با کره یا روغن تفت دهید تا آماده شود.

*. بعد از اینکه برنج دم کشید آن را در دیس بکشید. پیازچه ها را هم بر روی برنج اضافه کرده و لابلای آن بریزید. بعد قطعات مرغ را اضافه کرده و در پایان فلفل دلمه ای رنگی را بیفزایید و محلول زعفران را روی آن بریزید.

 

خواص پیازچه :

*. پیازچه غنی از کروم است. کروم نوعی ماده معدنی ضروری است که بدن از آن برای تنظیم گلوکز، سوخت و سازبدن و ذخیره سازی ماکرونوترینت ها استفاده می نماید. در واقع کروم جزئی از فاکتور تحمل گلوکز است.همچنین کروم باعث کاهش کلسترول تام همراه با افزایش کلسترول خوب(HDL) و کاهش تری گلیسیرید می شود.

 

اختصاصی آکاایران

 

پخت پلو پیازچه با مرغ
4.2 (84%) 33 رای