طرزتهیه باقالی پلو با گوشت - انواع پلو

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد طرزتهیه باقالی پلو با گوشت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع پلو از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

 

باقالی پلو با گوشت,باقالی پلو با گوشت گوساله,باقالی پلو با گوشت مجلسی

طرزتهیه باقالی پلو با گوشت

 

مواد لازم باقالی پلو با گوشت :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

2 پ

100 گرم / 360 کالری

باقالی از 2 پوست درآورده و قاچ شده

تقریبا 2 پ (کم و زیادیش به اختیار و ذایقه تون)

100 گرم / 160 کالری

شوید خشک

5، 6 قاشق پر

100 گرم / 253 کالری

گوشت

به میزان لازم (من بسته هام 6 تاییه)

100 گرم / 240 کالری

پیاز

2 تا

یک عدد / 5 کالری

سیر

3 حبه

100 گرم / 120 کالری

چوب دارچین

1 تراشه

100 گرم / 261 کالری

رب گوجه

1 ق

100 گرم / 76 کالری

نمک، فلفل

زعفران

100 گرم / 0 کالری

 

طرز پخت باقالی پلو با گوشت :

*. آکاایران : گوشت رو با آب و 1 پیاز و چوب دارچین گذاشتم تا آروم بپزه اول با در باز وقتی کف کرد کفش رو جدا کردم و بعد درش رو گذاشتم نیم پز که شد نمک و فلفل زدم و با حرارت  ملایم گذاشتم تا جایی که خوب بپزه و نصف استکان آب داشته باشه.

*. برنج و باقالی های شسته رو با آب و نمک توی دیگ جادار ریختم و گذاشتم روی حرارت..اگه می دونین باقالی تون دیر پزه جدا بپزینش.بعد از آبکش کردن و آب ولرم روشون ریختن، شوید رو ریختم و خوب مخلوط کردم.

*. (من شوید تازه نداشتم و از شوید خشک استفاده کردم).آب گوشت رو صاف کردم.کف دیگ رو کمی روغن و کمی آب گوشت ریختم و برنج رو روش ریختم و گذاشتم روی حرارت تا بخار کنه.بعد از بخار کردن.

*. بقیه آب گوشت رو با کمی زعفرون و روغن(من روغن نمیدم روی برنج) مخلوط کردم و روی برنج دادم.همه خوشمزگی باقالی پلو به اینه که آب گوشت روی برنج بدین) و گذاشتم با حرارت ملایم بپزه.اون یکی پیاز رو خلال کردم و با روغن زیتون تفت دادم و نرم و طلایی که شد.

*. یه دونه سیر خرد شده رو هم ریختم و با زرچوبه و رب تفت دادم...گوشتهای پخته رو هم بهش اضافه کردم و یه چرخی دادم.یعد هم باقالی پلو رو با این گوشت خوشمزه سرو کردم و با ماست و سالاد شیرازی.

 

خواص باقالی :

*. دم کرده گل باقلا ضد تشنج و ادرار آور است.

*. دم کرده گل باقلا سنگ کلیه را دفع می کند و برای قولنجهای کلیوی مفید است.

*. جوشانده باقلا برای ورم مثانه مفید است.

*. جوشانده باقلا اثر خوبی در رفع رماتیسم دارد.

*.  از جوشانده باقلا برای درمان نقرس استفاده کنید.

 

اختصاصی آکاایران

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله طرزتهیه باقالی پلو با گوشت شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

طرز تهیه باقلی پلو با ماهیچه مواد لازم , طرز تهيه اي پلو باقالي با گوشت تکه اي , طرز تهیه چلو گوشت با گوشت گوساله , گوشت چرخکرده قلقلی با باقالی پلو , طرز تهیه شوید باقالی با ماهیچه , طرز تهیه باقلا پلو با ماهیچه , طرز تهیه باقلی پلو با ماهیچه , طرز تهیه شوید پلو با ماهیچه , طرزتهیه باقالی پلوهمراه عکی , طرز تهیه باقالی پلو با گوشت , طرز تهیهباقالی پلو با گوشت , روش پخت باقالی پلو با گوشت , طرز تهیه باقلا پلو با گوشت , طرز تهیه باقالی پلو با مرغ , طرز تهيه باقالي پلو با مرغ , طرز تهیه باقالی پلو باگوشت , طرز تهیه گوشت باقالی پلو , طرز تهیه شوید پلو با مرغ , تهیه باقلی پلو با گوشت , باقالی پلو با ماهیچه , باقلا پلو با ماهیچه , طرز تهیه پلو ماهیچه , سبزی پلو با ماهیچه , طرزتهیه باقالی پلو , شوید پلو با ماهیچه , باقالا پلو با گوشت , طرز تهیه گوشت پلو , چلو ماهیچه گوساله , باقلا پلو با گوشت , شوید پلو با گوشت , باقلا پلو با مرغ , طرز تهیه باقالی , طرزتهیه باقالی , گوشت با بروح , پلو گوشت , پلوگوشت

طرزتهیه باقالی پلو با گوشت گردآوری توسط بخش انواع پلو ، انواع چلو ، کته ، پخت برنج سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات