loading...

 

رشته پلو,رشته پلو با مرغ,رشته پلو مجلسی

طرز تهیه رشته پلو

 

مواد اولیه رشته پلو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

500 گرم

100 گرم / 360 کالری

رشته پلویی

500 گرم

نامشخص

خرما

250 گرم

100 گرم / 240 کالری

کشمش

150 گرم

100 گرم / 272 کالری

روغن

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

ماهیچه

یک عدد

100 گرم / 201 کالری

زعفران ساییده شده

یک قاشق چای خوری

100 گرم / 310 کالری

طرز تهیه رشته پلو :

*. به نقل از آکاایران : برنج را از شب قبل خیس می کنیم سپس در قابلمه ای که آب آن در حال جوشیدن است می ریزیم و پنج دقیقه قبل از آبکش کردن برنج، رشته ها را به آن اضافه می کنیم.ماهیچه را در یک قابلمه دیگر به مدت دو ساعت می پزیم.در قابلمه آب روغن ریخته.

*. یک لایه نان لواش ته قابلمه گذاشته و برنج و رشته پلویی را در آن می ریزیم و سعی می کنیم برنج به صورت هرمی بالا بیاید.وسط برنج را با انتهای قاشق به حالت حفره سوراخ می کنیم تا بخار برنج بالا آمده و برنج قد بکشد و سپس برنج را به مدت 10 الی 15 دقیقه دم می کنیم.

*. در یک تابه کوچک روغن ریخته، کشمش شسته شده را طی سه مرحله سرخ می نماییم و در تابه دیگر خرما هسته گرفته شده را تفت می دهیم.پس از آن که برنج را در دیس کشیدیم با کشمش و خرما تزیین می نماییم و به ماهیچه زعفران زده و کنار برنج سرو می کنیم.

خواص خرما :

*. کسانی که می خواهند سنگ مثانه شان خرد شود از دمکردة آن استفاده کنند (دم کرده هسته خرما) و دم کردة آن بسیار قابض است و کسانی که یبوست دارند سعی کنند در هنگام استفاده از دم کردة خرما از غذاهای ساده و ملین استفاده کنند.به خاطر وجود ویتامین B در خرما میوه خوبی برای تعادل اعصاب و نیز باعث رشد است.فسفری که در خرما وجود دارد باعث سر زنده نگاه داشتن سلول های عصبی می شود.

اختصاصی آکاایران

تبلیغات