loading...

 

 

طرز تهیه لوبیا پلو با گوشت,طرز تهیه لوبیا پلو با گوشت چرخ کرده,طرز تهیه لوبیا پلو با گوشت تکه ای

طرز تهیه لوبیا پلو با گوشت

 

مواد لازم لوبیا پلو با گوشت :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

لوبیا

به مقدار لازم

100 گرم / 30 کالری

هویچ

در صورت تمایل

100 گرم / هویچ کالری

گوشت تکه شده

به مقدار لازم

100 گرم / 213 کالری

گوجه فرنگی

به مقدار لازم

100 گرم / 15 کالری

زعفران

به مقدار لازم

100 گرم / 310 کالری

دارچین

در صورت تمایل

100 گرم / 261 کالری

برنج

به مقدار لازم

100 گرم / 360 کالری

 

طرز تهیه لوبیا پلو با گوشت :

*. آکاایران : اول باید لوبیاها رو خرد کنیم. مثلاً به اندازه یک سانتیمتر. بعدش می شوییم و سرخ می کنیم. می شه بسته بندی کرد و توی فریزر گذاشت و هر وقت که خواستیم استفاده کنیم.برای درست کردن لوبیا پلو، ابتدا باید پیازداغ درست کرد و گوشت رو توش تفت داد.

*. زردچوبه بزنیم و سبک که شد، لوبیای سرخ شده رو اضافه کنیم. اگر اهل هویچ هم هستید، اونم بریزید. ( شیرینش نمی کنه. )اگر قصد استفاده از هویچ رو دارید، اونم با لوبیاها سرخ کنید. گوجه های رنده شده یا رب گوجه رو هم اضافه می کنیم.

*. کمی آب می ریزیم. بعد می ذاریم خوب بپزه. زعفرون رو هم اضافه می کنیم. اگه با دارچین مشکل ندارید، اونم اضافه کنید. بعد از پخت، مواد نباید آب داشته باشه وگرنه پلوتون شفته می شه.از اون طرف برنج رو آبکش کنید.

*. بعدش لابلای برنج، از این مواد بریزید. ته دیگ سیب زمینی یا نون لواش پیشنهاد می شه. البته بعضی ها کف قابلمه روغن می ریزند، بعد برنج و مواد رو اضافه می کنند. اینجوری ته دیگ برنجی درست می شه.

 

خواص هویج :

هویج ماده ای مفید برای دوران بارداری

*. این ماده غذایی مفید به رشد مناسب جنین در دوران بارداری کمک میکنه و خطر ابتلا به عفونت و سقط جنین رو کاهش میده. همچنین مصرف منظم هویج به زیاد شدن شیر مادر و همچنین بهبود کیفیت شیر کمک میکنه.

 

کمک به هضم غذا

*. هویج منبع خوبی از فیبره که در تنظیم حرکات روده و هضم غذا کمک زیادی میکنه. همچنین در شرایطی مثل یبوست  سودمنده. همچنین این فیبر به طور غیر مستقیم به کاهش وزن کمک میکنه.هویج از افزایش قند خون هم جلوگیری میکنه و قند خون و همچنین فشار خون رو در بدن تنظیم میکنه.

 

اختصاصی آکاایران

 

تبلیغات