آموزش تهیه

آکاایران: آموزش تهیه و طبخ پرده پلو

آکاایران: غذای ترکی پرد پیلاوی (پرده پلو) غذایی بسیار خوشمزه از کشور همسایه بوده که طرز تهیه این غذا ترکیه ای را به شما آموزش می دهیم.

مواد لازم برای تهیه پرده پلو :

مغز بادام  1 فنجان
 کشمش پلویى 1 فنجان
 برنج3 فنجان 
کره 100 گرم 
ران مرغ2 عدد یا گوشت گوسفند
دارچین1 قاشق چایخوری
نمک و فلفل سیاهبه میزان لازم
ادویه پلویى1 قاشق چایخوری
برگ بو1 عدد

 

مواد لازم خمیر پرده پلو :

تخم مرغ 2 عدد 
 ماست 2 قاشق غذاخوری
 روغن زیتون1/2 استکان 
 نمک1 قاشق مرباخوری 
بکینگ پودر1 قاشق چایخوری
آرد1 لیوان یا بیشتر تا جایى که خمیر اندازه بشود 

 

طرز تهیه پرده پلو :

ابتدا مرغ را با نمک و برگ بو و 3-2 لیوان آب می گذاریم بپزد و بعد از طبخ از آب خارج کرده و گوشت را از استخوان جدا کرده و گوشتش را خرد می کنیم و کنار می گذاریم.

برنج را شسته و با کمى نمک خیس می کنیم.

 

بادام ها را در آبجوش ریخته و پوستشان را می کنیم.

در تابه اى کره را انداخته بادام ها را تفت می دهیم و بعد کشمش ها را شسته و به بادام ها اضافه می کنیم.

 

آموزش تهیه

طرز تهیه پرده پلو

آب برنج را خالى کرده و به بادام ها اضافه کرده و تفت می دهیم بعد 3 پیمانه آب مرغ را اضافه می کنیم و نمک و فلفل و ادویه ها را می ریزیم می گذاریم بجوشد تا آب آن کشیده شود در آخر مرغ ها را هم اضافه می کنیم و کوتاه دم می گذاریم فاقد اینکه ته دیگ ببندد.

 

در این فاصله در ظرف بزرگى تخم مرغ ها و ماست و روغن و نمک ریخته و با همزن هم می زنیم و بعد آرد و بکینگ پودر را اضافه می کنیم در آخر ترد را قاشق قاشق اضافه می کنیم تا یک خمیر لطیف به دست بیاید.

 

بعد خمیر را روى میز کار آرد پاشى کرده و با وردنه باز می کنیم یک قالب گرد ساده و وسط خالى را کاملاً با کره چرب می کنیم بعد یک مقدار از بادام ها را که کنار گذاشتیم در قالب می چینیم و قالب را ١٥ دقیقه در فریزر قرار می دهیم تا بادام ها خوب سفت بشوند و موقع خمیر انداختن جدا نشوند.

 

بعد خمیر را که باز کردیم آرام در قالب می اندازیم و پلوى آماده را داخل آن می ریزیم بعد اضافى خمیر را روى پلو می اندازیم و در فر 170 درجه 30 تا 45 دقیقه قرار می دهیم تا روى نان برشته شود.

 

.

منبع : banookade.ir

تبلیغات