آموزش تهیه شاورمای مرغ در فر

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آموزش تهیه شاورمای مرغ در فر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش آشپزی آکا از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

,

آکاایران: آموزش تهیه شاورمای مرغ در فر

آکاایران: طرز تهیه شاورمای مرغ در فر

 

 

در این بخش از سایت میهن تاز طرز تهیه شاورمای مرغ در فر را میخواهیم به شما آموزش دهیم مرغی که در این شاورمای استفاده می گردد باید ریش ریش شده باشد هم چنین قرص معروف مگی در این غذا نیز استفاده می شود امیدوارم که از تهیه این غذای بسیار عالی لذت ببرید.

 

 

مواد مورد نیاز:
سینه مرغ=۲ عدد(ریش ریش شده)
روغن مایع=نصف لیوان
پنیر مایع یا سس مایونز=به مقدار لازم
خیارشور=به مقدار لازم
پیاز خلال شده=۳ عدد
نمک و فلفل=به مقدار لازم
قرص مگی=۱ عدد
ادویه مخلوط=کمی
نان لواش=به مقدار لازم

 

 

طرز تهیه شاورمای مرغ
بنا بر گزارش میهن تاز نخست روغن را در ماهیتابه ریخته می شود تا گرم شود سپس پیازهای خلال شده را به آن اضافه می کنیم هم می زنیم تا طلایی رنگ شود.

 

قطعات مرغ ریش ریش شده را به آن اضافه کرده و هم می زنیم. سپس ادویه ها را به همراه قرص عصاره مگی به آن اضافه کرده هم می زنیم تا وقتی مرغ درست شود و طلایی رنگ شود.

 

 نانهای لواش را از وسط به دو قسمت تقسیم کرده و روی هر کدام از آنها را سس مایونز یا پنیر مایع می کشیم سپس روی هر کدام را مخلوط مرغ و پیاز ریخته و خیارشور را به صورت انگشتی می بریم و روی مرغ می گذاریم. نانها را می پیچیم.

 

نانهای پیچیده شده را در ظرف مخصوص فر می چینیم و سپس ظرف را به مدت ۱۵ دقیقه با حرارت ملایم در فر می گذاریم تا روی نانها طلایی رنگ شود.

 

 

.

منبع : mihantaz.com

آموزش تهیه شاورمای مرغ در فر گردآوری توسط بخش آموزش پخت انواع غذا با آکا سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات