آموزش و نحوه درست کردن شیرینی قطاب - آموزش آشپزی آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آموزش و نحوه درست کردن شیرینی قطاب ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش آشپزی آکا از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: آموزش و نحوه درست کردن شیرینی قطاب

,[categoriy]

آکاایران: آموزش و نحوه درست کردن شیرینی قطاب

آشپزی:بررخی از افراد بصورت حرفه ای آشپزی را دنبال می کنند و بدنبال آموزش آشپزی هستند در سایت میهن گرام آموزش غذاهای متنوع و شیرینی و دسر قرار داده شده است.

مواد لازم

مواد لازم برای خمیر قطاب

به گزارش آکاایران: زرده تخم مرغ دو عدد
ماست نصف پیمانه (۱۰۰گرم)
روغن نصف پیمانه (۱۰۰ گرم)
پیکینگ پودر یک قاشق مرباخوری
آرد به اندازه ایکه خمیر بدست نچسبد ( حدود ۱۵۰ گرم)

مواد لازم برای داخل قطاب

بادام پوست گرفته و چرخ کرده ۲۵۰ گرم
پودر قند ۱۲۰ گرم
هل کوبیده نرم یک قاشق سوپخوری

طرز تهیه

طرز تهیه خمیر قطاب

زرده تخم مرغ و ماست و روغن و پیکینگ پودر را مخلوط کرده و آرد را کم کم به آن اضافه کرده و هم میزنیم تا خمیر بصورتی در بیاد که بدست نچسبد ولی زیاد هم سفت و فاقد کشش نشود. خمیر را مدت ۲ ساعت میگذاریم تا ور بیاید.

طرز تهیه قطاب

بادام و پودر قند و هل را مخلوط می کنیم و از خمیر گلوله ای به اندازه یک پرتقال بر می داریم , کمی آرد روی میز می پاشیم و خمیر را با وردنه به قطر تقریباً نیم سانت باز می کنیم و با دهانه استکان دایره هایی می بریم و در وسط هر دایره از مخلوط بادام و هل و پودر قند می گذاریم و خمیر را روی هم می آوریم و اطراف آن را بهم می چسبانیم و چین میدهیم. قطاب ها را به اینصورت آماده می کنیم .
قطاب ها را می توانیم در روغن سرخ کنیم و یا داخل فر بگذاریم. برای سرخ کردن قطاب ها باید در ظرف گودی روغن فراوان داغ کنیم و قطاب ها را داخل آن سرخ کنیم.
این قطاب ها داخل فر درست شده با حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت به مدت نیم ساعت. بعد از سرد شدن قطاب ها را در پودر قند می غلتانینم.

قطاب

آشپزی آموزش آشپزی شیرینی شیرینی قطاب شیرینی یزد غذاهای ایرانی قطاب ۱۳۹۵-۰۷-۰۷
.

منبع : mihangram.com

آموزش و نحوه درست کردن شیرینی قطاب گردآوری توسط بخش آموزش پخت انواع غذا با آکا سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات