دسر فرنى با انبه مخصوص افطار - آموزش آشپزی آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دسر فرنى با انبه مخصوص افطار ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش آشپزی آکا از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران:  
انبه یک میوه پر کالری و انرژی بخش است. امسال هم که ماه رمضان با فصل انبه همزمان شده است. کافی است مقداری انبه تازه از بازار تهیه کنید تا یک دسر متفاوت و مقوی برای ماه رمضان داشته باشید. طرز تهیه این دسر، شباهت زیادی به فرنی دارد.

مواد لازم:

به گزارش آکاایران: انبه؛ یک عدد متوسط
شیر؛ دو لیوان
آرد نشاسته؛ یک قاشق سوپ خوری
آرد برنج؛ سه قاشق سوپ خوری
شکر؛ یک دوم پیمانه
گلاب؛ یک قاشق سوپ خوری
خامه؛ دو قاشق سوپ خوری
کره؛ یک چهارم قالب ۱۰۰گرمی
 
 
 
طرز تهیه:

آرد برنج، آرد نشاسته و شیر را روی حرارت ملایم، مرتب هم بزنید. هنگامی که شیر گرم ]گرم نه جوش[ شد، شکر را هم به آن اضافه کنید. حالا صبر کنید تا شیر بجوش بیاید. شکر را هم اضافه کنید.
بعد از حل شدن شکر، گلاب را هم کم کم اضافه کنید و بگذارید تا مواد فرنی غلیظ شود.
ترکیب به دست آمده را که حالا مقداری غلیظ شده است، از روی حرارت بردارید و کره را هم به آن اضافه کنید.
حالا نوبت انبه رسیده است. بهترین راه برای استفاده از انبه این است که قبل از اینکه پوست آن را بکنید، از وسط یک برش افقی بزنید، یک نیمه انبه را آنقدر با دست بچرخانید تا از هسته جدا شود. پوست انبه را بگیرید و با قاشق کوچک، داخل آن را جدا کرده و در مخلوط کن بریزید. آن را میکس کنید تا کاملا حالت پوره پیدا کند.
پوره انبه و خامه را به ترکیب آماده ]یا همان فرنی خنک شده[ اضافه کنید. آن را در ظرف بریزید. به مدت یک تا دو ساعت آن را در یخچال بگذارید تا کاملا صفت یا به اصطلاح بسته شود. دسر انبه شما آماده میل کردن است.
 
مجله آشپزی مثبت
مطالب مرتبط

طرز تهیه ی دسر شیر با پنیر خامه ای

آموزش طبخ یک نوع فرنی با نشاسته

.

منبع : tabnakbato.ir

دسر فرنى با انبه مخصوص افطار گردآوری توسط بخش آموزش پخت انواع غذا با آکا سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات