آشنایی با روش تهیه پای سیب - آموزش آشپزی آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آشنایی با روش تهیه پای سیب ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش آشپزی آکا از سایت آشپزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: یک تخم مرغ اضافه کرده و سی ثانیه هم می زنیم و بعد تخم مرغ دوم را اضافه کرده و باز سی ثانیه هم می زنیم و بعد شیر را اضافه کرده، هم می زنیم. 280 گرم آرد و یک قاشق مرباخوری بیکینگ پودر را با هم مخلوط کرده، کم کم به مواد اضافه کرده، هم می زنیم تا مایه پای آماده شود.ته قالب پای را چرب کرده، دو سوم از خمیر را ته قالب پهن می کنیم. سیب ها را پوست کنده، نازک برش داده و با یک قاشق شکر و 4 قاشق آب، کمی می پزیم تا نرم شده، آب آن تبخیر شود. وقتی سرد شد آن را روی خمیر می چینیم. یک قاشق مرباخوری دارچین و دو قاشق غذاخوری شکر را مخلوط کرده، روی سیب ها می پاشیم.

آشنایی با روش تهیه پای سیب
,[categoriy]

آکاایران: آشنایی با روش تهیه پای سیببه یک سوم باقیمانده خمیر، آرد اضافه کرده، آن را ورز می دهیم (آن قدر آرد اضافه می کنیم تا خمیر به دست نچسبد). سپس کمی آرد روی تخته پاشیده و خمیر را با وردنه به قطر 2 الی 3 میلی متر باز می کنیم.
,[categoriy]


به گزارش آکاایران: نوارهای باریکی از خمیر جدا کرده و روی سیب ها را با آن ها می پوشانیم (مطابق شکل). در آخر یک نوار دور تا دور پای قرار می دهیم.
,[categoriy]


یک عدد زرده تخم مرغ، یک قاشق مرباخوری پودر شکر و کمی وانیل را با هم مخلوط کرده، با یک برس روی خمیر می مالیم.
,[categoriy]


از نیم ساعت قبل فر را با حرارت متوسط (160 الی 180 درجه سانتی گراد) روشن کرده، قالب را در طبقه وسط فر، برای مدت 25 الی 30 دقیقه قرار می دهیم؛ تا زمانیکه روی خمیر طلایی شود. قالب را از فر درآورده تا کمی سرد شود. بعد از کمی سرد شدن، پای به راحتی از قالب جدا می شود. آن را درآورده، در یخچال می گذاریم تا کاملاً سرد شود.
,[categoriy]


پای را از یخچال درآورده، کمی پودر قند روی آن می پاشیم تا آماده پذیرایی شود.
,[categoriy]


کالری موجود در پای سیب
مقدار کالری موجود در کل پای سیب حدود 3450 کیلوکالری می باشد.
مقدار کالری موجود در یک چهارم پای سیب حدود 860 کیلوکالری می باشد.
مقدار کالری موجود در یک هشتم پای حدود 430 کیلوکالری می باشد.

.

منبع : tabnakbato.ir

آشنایی با روش تهیه پای سیب گردآوری توسط بخش آموزش پخت انواع غذا با آکا سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات