آکاایران: یک تخم مرغ اضافه کرده و سی ثانیه هم می زنیم و بعد تخم مرغ دوم را اضافه کرده و باز سی ثانیه هم می زنیم و بعد شیر را اضافه کرده، هم می زنیم. 280 گرم آرد و یک قاشق مرباخوری بیکینگ پودر را با هم مخلوط کرده، کم کم به مواد اضافه کرده، هم می زنیم تا مایه پای آماده شود.ته قالب پای را چرب کرده، دو سوم از خمیر را ته قالب پهن می کنیم. سیب ها را پوست کنده، نازک برش داده و با یک قاشق شکر و 4 قاشق آب، کمی می پزیم تا نرم شده، آب آن تبخیر شود. وقتی سرد شد آن را روی خمیر می چینیم. یک قاشق مرباخوری دارچین و دو قاشق غذاخوری شکر را مخلوط کرده، روی سیب ها می پاشیم.

آشنایی با روش تهیه پای سیب - آکا

آکاایران: آشنایی با روش تهیه پای سیببه یک سوم باقیمانده خمیر، آرد اضافه کرده، آن را ورز می دهیم (آن قدر آرد اضافه می کنیم تا خمیر به دست نچسبد). سپس کمی آرد روی تخته پاشیده و خمیر را با وردنه به قطر 2 الی 3 میلی متر باز می کنیم.
آشنایی با روش تهیه پای سیب - آکا


به گزارش آکاایران: نوارهای باریکی از خمیر جدا کرده و روی سیب ها را با آن ها می پوشانیم (مطابق شکل). در آخر یک نوار دور تا دور پای قرار می دهیم.
آشنایی با روش تهیه پای سیب - آکا


یک عدد زرده تخم مرغ، یک قاشق مرباخوری پودر شکر و کمی وانیل را با هم مخلوط کرده، با یک برس روی خمیر می مالیم.
آشنایی با روش تهیه پای سیب - آکا


از نیم ساعت قبل فر را با حرارت متوسط (160 الی 180 درجه سانتی گراد) روشن کرده، قالب را در طبقه وسط فر، برای مدت 25 الی 30 دقیقه قرار می دهیم؛ تا زمانیکه روی خمیر طلایی شود. قالب را از فر درآورده تا کمی سرد شود. بعد از کمی سرد شدن، پای به راحتی از قالب جدا می شود. آن را درآورده، در یخچال می گذاریم تا کاملاً سرد شود.
آشنایی با روش تهیه پای سیب - آکا


پای را از یخچال درآورده، کمی پودر قند روی آن می پاشیم تا آماده پذیرایی شود.
آشنایی با روش تهیه پای سیب - آکا


کالری موجود در پای سیب
مقدار کالری موجود در کل پای سیب حدود 3450 کیلوکالری می باشد.
مقدار کالری موجود در یک چهارم پای سیب حدود 860 کیلوکالری می باشد.
مقدار کالری موجود در یک هشتم پای حدود 430 کیلوکالری می باشد.

.

منبع : tabnakbato.ir

تبلیغات