تهیه لازانیای لذیذ -آکا

آکاایران: تهیه لازانیای لذیذ

آکاایران: غذای لذیذ و خوشمزه ی لازانیا مدت طولانی و ریخت و پاش زیادی داره اما با روش طبخ سریع وآسان لازانیا هر گاه که اراده کنید به راحتی ودر مدت زمانی بسیار کمتر از روشهای دیگر طبخ آن می توانید یک لازانیای خوشمزه را میل کنید.

طرز تهیه: مواد لابه لای لازانیا را که (گوشت چرخ کرده، پیاز وهویج رنده شده، قارچ خورد شده، پودر آویشن، فلفل دلمه ای خورد شده، رب گوجه فرنگی، نمک وفلفل وزرد چوبه که با هم سرخ کرده اید) را تهیه کرده، در آخر یک لیوان آب به این مواد اضافه کرده، بعد از کمی جوش خوردن خاموش کرده کنار بگذارید.

قسمتی که اکثر خانم ها یا آقایان را ممکن است دچار مشکل کند جوشاندن لازانیا و پهن کردن لایه های آن روی پارچه است که گاهی با خورد شدن و له شدن ویا چسبیدن به همراه است، راه بهتر و ساده تر این است که شما از لازانیا ها فاقد جوشاندن و همانطور خشک استفاده کنید به طوری که ته ظرف پیرکس یا تفلون مستطیلی یا مربعی شکل خود را با روغن مایع کاملا چرب کرده و لایه های لازانیا را کنار هم تا جایی که می شود قرار دهید،((دقت کنید چون داریم به صورت خشک لازانیا رو تهیه مکنیم مواد را رقیق بردارید یعنی آب دار مثل شکل زیر یا اینکه معمولی بردارید و انتهای کار ۲ لیوان شیر اضافه کنید))

به گزارش آکاایران:

تهیه لازانیای لذیذ -آکا
سپس مقداری از مواد آماده شده را روی آن ها ریخته، کمی سس سفیدی که خودتان درست میکنید یا مایونز روی این مواد بریزید و دوباره لایهٔ بعدی لازانیا و دوباره مواد و سس سفید تا به آخر.

تهیه لازانیای لذیذ -آکا
در پایان کار هم روی مواد آخری لازانیا فراوان پنیر پیتزای رنده شده بریزید و سپس اگر مواد را رقیق برنداشتید دو لیوان شیر به ظرف آماده شده اضافه کرده و درب آن را بگذارید

که اگر ظرف مورد نظر شما در نداشت از محافظ بهداشتی ویا فویل آلومینیوم برای پوشاندن روی آن استفاده کرده وظرف را درون فر در بالا ترین طبقهٔ آن وبا پایین ترین درجه حرارت قرار دهید، اگر هم فر ندارید روی شعله گاز وحتما از همان ابتدا با شعله پخش کن وبا حرارت کم بگذارید. بسته به درجات فر ها نیم الی سه ربع ساعت صبر کنید تا آماده شود. اگر هم پس از این مدت زمان احساس کردید آماده نیست با همان درجه حرارت قبلی صبر کنید تا کاملا نرم وپخته شود.
۱: برای راحتی کار بهتر است از لازانیاهای نسبتا صاف وتخت استفاده کنید که در غیر اینصورت هم مشکلی بوجود نخواهد آمد.

۲: شما می توانید در هنگام پختن لازانیا بعد از سه ربع ساعت آن را مرتب چک کنید تا از پخته شدن آن اطمینان حاصل کنید فقط مراقب حرارت بر روی دستتان باشید.

۳:همانطور که بالا هم گفته شد سس مایونز پیشنهاد ما برای سریع تر بودن کار است که برای راحت تر ریختن آن بر روی مواد می توانید مقداری از سس را داخل کیسه فریزر ریخته وانتهای آن را سوراخ کرده ومثل قیف بر روی مواد به طور یکسان بریزید. در غیر این صورت می توانید از سس سفیدی که خودتان می توانید درست کنید (یک لیوان شیر سردی که یک قاشق غذا خوری آرد سفید را در آن حل کرده وروی شعله گاز خوب به هم بزنید تا ته نگیرد و با اضافه کردن کمی کره، وقتی به شکل مایع ماست مانندی در آمد آن را خاموش کنید) و به جای سس مایونز بر روی مواد بریزید.

۴: طرز تهیهٔ این لازانیا به گونه ای است که شما با داشتن مواد در منزل هر زمان که اراده کنید می توانید به راحتی آن را درست کنید

زیبـاشـو دات کام

.

منبع : zibasho.com


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

لازانیای چیزکیک

تبلیغات