در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد قدیمی ترین پل معلق در آمریکا ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت گردشگری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

جهانگردی - قاره آمریکا - قدیمی ترین پل معلق در آمریکا

پل بروکلین (Brooklyn Bridge) یکی از قدیمی ترین پل های معلق در ایالات متحده آمریکا است .ساخت این پل در سال1869 آغاز شد و در سال 1883 تکمیل شد و بر روی رودخانه شرق واقع شده است که بروکلین را به منتهن متصل می کند ...

قدیمی ترین پل معلق در آمریکا
قدیمی ترین پل معلق در آمریکا

 این پل 1825 متر طول دارد و بزرگترین پل معلق جهان تا سال 1903 بوده است و همچنین این پل اولین پل معلق سیم فولادی (steel-wire) جهان است .نیویورک یکی از زیباترین خط افق های جهان را دارد که دورنمای این پل در منظره شهر ، خط افق نیویورک را دوچندان زیباتر می کند .

پل بروکلین در مه 1883 افتتاح شد . طراحان این پل : John A. Roebling - Washington Roebling و Emily Warren Roebling بودند. Roebling می گوید این پل نه تنها در ظاهر باشکوه و مقاوم است بلکه در واقعیت هم همینطور است . دو برج هر کدام به ارتفاع 84 متر در وسط پل ساخته شده است که بسیاری از کابل ها به آن ها متصل شده اند .

قدیمی ترین پل معلق در آمریکا

 

یک شبکه کابل های مقاوم هر کدام به ضخامت 11 اینچ این پل را در برابر سقوط محافظ می کند . حتی Roebling ادعا کرد که این پل بدون این کابل ها هم فرو نمی ریزد و صرفا خم می شود . اما بعد از افتتاح این پل هنوز خیلی از نیویورکی ها امن بودن این پل را باور نداشتن و برای اثبات سخنان Roebling تعداد 21 فیل به صورت همزمان از روی پل عبور کردند . پل بروکلن به عنوان یکی از بزرگترین پل های مهندسی در قرن 19 هنوز باقی مانده است و یکی از محبوب ترین پل های جهان در شهر نیویورک است .
ویرایش و تلخیص:آکاایران
 

قدیمی ترین پل معلق در آمریکا گردآوری توسط بخش آمریکا سایت آکاایران
تبلیغات